Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyibe kerül egy Bt. -t...

Mennyibe kerül egy Bt. -t havi szinten eltartani?

Figyelt kérdés

Gondolkozom egy Bt. alapításán. Az alapítás árait megtaláltam, azt nem tudom, hogy amikor már létezik a Bt., havonta mennyit kell minimum keresnem vele, hogy ki tudjam fizetni a saját költségeimet? (könyvelő, minimálbéres fizetés stb.)

Semmit nem tudok erről, ezért egy részletesebb válaszért nagyon hálás lennék.

Köszönöm!


2011. aug. 26. 10:37
 1/4 A kérdező kommentje:

az is megkavar, hogy tudtommal kötelező a tagoknak fizetést adni és ezen kívül csak úgy lehet kivenni pénzt, ha van róla készpénzes bejövő számla. apukám nem ad magának fizetést és bemegy a bankba és kivesz bármennyi pénzt a céges számlájáról.

én tudom rosszul vagy ő csinálja szabálytalanul?

2011. aug. 26. 10:42
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem még közel sem vagy érett egy cég üzemeltetésére... Egyébként nem kötelező fizetést adni, csak egyes esetekben járulékot fizetni. Igy ahogy leirtad nagyon nehéz válaszolni, és kisregényt senki nem fog neked irni. Keress egy könyvelőt - szaktanácsadásra - és mondd el mit is szeretnél és hogyan. Ő visszakérdez majd, és minden kérdésed megválaszolódik, ezt igy és itt nem lehet.
2011. aug. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem érettség kérdése, hanem szabályok megtanulásáé. De igazad van, keresek egy szakembert.
2011. aug. 26. 14:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Most görcsölünk egy ismerőssel egy kft-n. A kft webshopon keresztül értékesít csak. A rezsije úgy, hogy 1 fő után (főállás) fizet be járulékokat, kb 48eFT, a havi kiadása eddigi tervezet alapján ezzel együtt 120-150e Ft/hó. Jövedelmet nem vesz ki még az első évben! Kb. 6-8 hónap után tartaná el magát a vállalkozás és 12 hónap után lenne nyeresége. Nem nagy, de az év vége nem mínusz a beruházásokkal együtt.

Másodállásban ugyan ez értelemszerűen 48eFt-al beljebb és legalább 2 hónappal hamarabb lesz minden pozitív.

2011. aug. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!