Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehet vállalkozást nyitni...

Lehet vállalkozást nyitni rövid időtávra pl.2 hónapra?

Figyelt kérdés
Tegyük fel h mondjuk takarítónő vagyok, és júliusban abbahagyom a melót, és július-augusztusban vállalkozást nyitnék, valami szezonális dolog értékesítésével foglalkoznék, pl. csak fürdőruhát árulnék. Utána 2 hónap után megint elmennék munkavállalóként valahova. Ez csak egy példa a szemléltetés végett.
2011. szept. 19. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól, hogy csak időszakos, nem kell beszüntetni a szezon végén.
2011. szept. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De be kéne különben lehet fizetni a havi adókat még akkor is, ha nem volt bevétel, mert inaktív a vállalkozás nem?
2011. szept. 19. 16:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Jaj igen, jogos a felvetés. Mondjuk ilyen felállás esetén én biztosan feketén dolgoznék nyáron, ha nem feltűnő tevékenységről van szó. :)
2011. szept. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet csak 2 hónap alatt annyi pénzedbe lesz mire vállalkozásod megnyitod( papírmunka engedély stb) ,hogy nem termelsz ki töredéke profitot sem :(
2011. szept. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, és utána szünetelteni is lehet, szüneteltetés alatt nem kell járulékot fizetni, és harminc nap után öt éven belül bármikor csak egy egyperces bejelentés és ujra működik a vállalkozás. Tehát jövő nyáron ujra tudna üzemelni. Olyan könyvelőt keress aki ezekkel a feltételekkel bevállal, és szünetelés alatt is maradhatsz nála, hogy szoljon ha valami van.
2011. szept. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. És az igaz, hogy ha valaki vállalkozást nyitna, előtte legalább 3 hónapig munkanélkülire kell mennie? Már nem tudom kitől hallottam de ez nekem elég furának hangzik. :D
2011. szept. 25. 13:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz.
2011. szept. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!