Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy egyszemélyes vállalkozásna...

Egy egyszemélyes vállalkozásnak, kft-nek, bt-nek 1milló forint bevétele van egy hónapban, akkor mekkora összeg illeti a tulajdonost az adók, tb, stb befizetése után?

Figyelt kérdés

Szóval ha egy egyszemélyes vállalkozást, kft-t, etc. akarok nyitni, akkor melyiket éri meg legjobban, hogy az adók stb. befizetése után minél több maradjon? És mennyi marad?


Ha a bt-t éri meg akkor a feleségem lenne a kültag vagy a beltag!

(van 3 gyerekem, a legnagyobb 17 éves!)


Köszönöm


2011. szept. 20. 19:24
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

[link]

Itt azt írják hogy:

20% ÁFA, 19%SZJA, és 19% társasági adó van!


Milyen rizikója lehet egy szlovák cég alapításának? Mert ahogy én nézem ezt a honlapot, ott azt írják, hogy bárki bárhol alakíthat céget az EU-n belül?

2011. szept. 25. 09:32
 12/15 anonim ***** válasza:

A gond az a szlovák céggel, hogy hiába szlovák a cég, ha Te Magyarországon élő magánszemély vagy, akkor ugyanúgy be kell fizetni az osztalék után az adót és az EHO-t.


Ha csak cég által fizetendő társasági adót nézzük, akkor idehaza már kedvezőbb a helyzet a 10%-os társasági adóval.

2011. szept. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok:


A negyediknek figyelmébe ajánlanám a kérdező mondatát:


"bevétél-kiadás=1 millió forint"

Azaz már az áfa, anyag beszerzés, telefon, villany, fűtés, könyvelő, bérek, stb. azaz minden költség leszámolva kifizetve.

A megmaradt összeget szeretné kivenni. Ezért is nem foglalkoztam ilyen tételekkel mert egyértelműen megfogalmazta, hogy azok már ki vannak fizetve. Tehát jó a számításom.

2011. szept. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek!

Igazából a kettőtök válaszából, már ki tudok mindent számolni amit szeretnék, mert eddig nem mindennel voltam teljesen tisztába!


Sokat segítettetek!

2011. szept. 25. 19:43
 15/15 anonim ***** válasza:
Rengeteg múlik egy jó könyvelőn! :)
2012. febr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!