Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Dolgozhatok itthon fodrászként...

Dolgozhatok itthon fodrászként feketén?

Figyelt kérdés

Az a helyzet sajnos, hogy pályakezdő vállalkozó fodrászként végigszenvedtem egy évet, és még mindig nem keresek szinte semmit, miután kifizettem mindent (Bp). Helybérlet, rezsi, járulékos költség, anyagköltség, stb, stb, ma egyszerűen fodrászként ezt képtelenség kitermelni, senki nem jön fodrászhoz. Úgy döntöttem tanulok még, de nem akarok lemondani erről a szakmáról, de most nem megy. Lett pár nagyon kedves vendégem, akik szívesen eljönnének hozzám, esetleg ajánlásokkal dolgoznék. Ilyen esetben mekkora a rizikó? A vállalkozóimat visszaadnám, nem szeretnék 20 évesen Apeh tartozást gyűjtögetni. Egy kis pénzt szeretnék csak végre látni, eddig szinte ingyen dolgoztam egy évet ennyi kiadás miatt, és nagyon elkeserítő.


Ha esetleg feljelent egy jóakaróm, mi a következménye?


2011. okt. 9. 23:04
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
ja, és úgy gondoltam, hogy ha majd lesz főállásom, akkor újra kiváltom a vállalkozóit, úgy nem kell járulékot 2x fizetni, tehát csak ideiglenesen, mondjuk fél évig.
2011. okt. 9. 23:13
 2/22 anonim ***** válasza:

Ha feljelentenek, kifizeted egyben a tartozásodat + a büntetést, ami majdnem annyi lesz, mint a tartozásod.


Ami ennél rosszabb, hogy ha nem vagy bejelentve, teljesen kiszolgáltatod magad a munkaadódnak, ha nincs szerződés, akkor van fizu, ha ő is akarja, nem tudod bizonyítani, mikor mennyi jár, mennyit dolgoztál. Nincs szabadság, nincs táppénz, nincs felmondási idő (amire járna a fizu). Nincs ingyenes orvosi ellátás, és ha valami bajod lesz, kifizettetik veled, pl. baleset, fogászat, vakbél. Egy műtét több millió forint.


Szerinted ez mekkora rizikó?

2011. okt. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Legyél házhozjárós is :) Amúgy meg csak ismerős ismerősének csináld eleinte, tehát tudd, ki kinek az ajánlására megy hozzád.


Később lehetne beszélni egy rokonnal, ismerőssel, akinek van vállalkozása, hogy az ő nevében adsz nyugtát/számlát az idegeneknek, aki beesik hozzád, és nem tudod, kicsoda ő. Persze ennek van járulék vonzata az ismerős/rokon felé, de korántsem annyi, mintha csinálnál egy vállalkozást.

2011. okt. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Ha jó a természeted, és nem jellemző rád, hogy összeveszel az emberekkel, vagyis nincsenek haragosaid, akkor nem lesz semmi bajod belőle. A lényeg, hogy soha ne hirdess, és csak olyat vállalj el, akiről tudod, hogy megbízható emberen keresztül jutott el hozzád. A NAV magánlakásokba nem jár ellenőrizni, legfeljebb bejelentésre, ahhoz meg haragosok kellenek. Több ismerősöm is van, akik hosszú évek óta nyújtanak szolgáltatásokat otthon feketén (fodrász, műkörmös, masszőr stb.), és soha nem volt problémájuk belőle.
2011. okt. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy feljelentenének azok a vendégeid, akik annyira kedvelnek, hogy elmennek a lakásodra. Légy kitartó! A vállalkozások általában nem úgy indulnak, hogy dől a pénz. Viszont ha ügyes vagy és kedves, hamarosan összejön egy akkora ügyfélkör, hogy hivatalosan is meg tudsz élni.
2011. okt. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:


nem tudom, lehet félreértettél. én fél évig szeretném csak, addig fizetném az 5ezer tb-t havonta, mert az kötelező. Most vállalkozó vagyok, ezt szeretnélm fél évig felfüggeszteni (eddig dolgoznék itthon fodrászként), amíg nem leszek ALKALMAZOTT. Táppénz? 3 hétig táppénzen voltam, azóta is az üzlethelység felé nyögöm a tartozásomat, mert a táppénz még a negyedét sem fedezte a havi kiadásaimnak. Hiába nem voltam ott, hiába nem dolgoztam, fizetni kell a hely és a rezsi egy főre jutó részét, ami Budapesten nem kevés. Tehát még a 0 Ft is több, mint a -50.000 (igen, ennyivel jöttem ki egy műtétből, úgy hogy a táppénzemet is beleinvesztáltam). 20 évesen ehhez nincs kedvem. Fizetett szabim sem volt, nem voltam sehol, karácsonykor is dolgoztam. Szóval most jutottam oda, hogy nem bírom elviselni, hogy dolgozom szorgalmasan, és nem keresek semmit.

2011. okt. 9. 23:32
 7/22 A kérdező kommentje:
házhozjárásra is gondoltam :) van pár idős vendégem, biztos díjaznák, hogy házhoz megyek, ráadásul olcsóbban, mint az üzletben. Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2011. okt. 9. 23:33
 8/22 A kérdező kommentje:
Kolompár Achillesz: ezt szeretném a legjobban. Tudom jól, hogy nem kis idő mire beindul, plána ma, mikor mindenki fodrászon spórol, de nagyon lelkes és szorgalmas 1 éven vagyok túl, nagyon sokat fizettem rá a hónapokra, mégis csináltam, de most jutottam oda, hogy nem megy. Dehát ez ilyen kényszervállalkozás, nem nagyon vannak fodrász alkalmazottak. Nade majd összejön :)
2011. okt. 9. 23:36
 9/22 A kérdező kommentje:
abban esetleg még tudtok segíteni, hogy a vállalkozóit visszaadni, vagy felfüggeszteni kell? Él még az a törvény, hogy aki visszaadja, az 5 évig nem vállalkozhat újra?
2011. okt. 9. 23:37
 10/22 anonim ***** válasza:
Kitartás! Ha beindul a bolt, a magad ura leszel, és valószínűleg jól meg fogsz élni. Még ha 5 szűk esztendőt is kell végigvinni, lehet utána még akár 40 jó év. De én azt hiszem, a most következő egy év már kicsit jobb lesz, mint az elmúlt. :-)
2011. okt. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!