Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Dolgozhatok itthon fodrászként...

Dolgozhatok itthon fodrászként feketén?

Figyelt kérdés

Az a helyzet sajnos, hogy pályakezdő vállalkozó fodrászként végigszenvedtem egy évet, és még mindig nem keresek szinte semmit, miután kifizettem mindent (Bp). Helybérlet, rezsi, járulékos költség, anyagköltség, stb, stb, ma egyszerűen fodrászként ezt képtelenség kitermelni, senki nem jön fodrászhoz. Úgy döntöttem tanulok még, de nem akarok lemondani erről a szakmáról, de most nem megy. Lett pár nagyon kedves vendégem, akik szívesen eljönnének hozzám, esetleg ajánlásokkal dolgoznék. Ilyen esetben mekkora a rizikó? A vállalkozóimat visszaadnám, nem szeretnék 20 évesen Apeh tartozást gyűjtögetni. Egy kis pénzt szeretnék csak végre látni, eddig szinte ingyen dolgoztam egy évet ennyi kiadás miatt, és nagyon elkeserítő.


Ha esetleg feljelent egy jóakaróm, mi a következménye?


2011. okt. 9. 23:04
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
nem értelek kérdező, ha lesz főállásod, akkor is kevesebb járulékot kell fizetned vállalkozóként .... addig kiépítheted a vendégköröd
2011. okt. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

korábbi 8:58-as vagyok.


Tehát ha jól értem, más melletted 40 éves vevőkörrel megkeres 350 ezret, míg te 50 ezret?

Ebben az esetben a vevőkör hiánya a gond. Vevőket kell szerezned, és visszatérőkké kell őket tenned.


Esetleg próbálkozz egy kuponosoldallal szerződni (bónuszbrigád és társai), és adj annyi kedvezményt az oldalnak + az új vevőnek, hogy 0-ra gyere ki (mondhatni anyagköltségért fodrászkodj).

Ha bejönnek a kuponos csalik, akkor MINDEN betérőnek ajánlj valamit hajvágás után, ami miatt visszatérne (ingyen hajmosás vágás után pl). Érd el, hogy visszajőjjenek és törzsvevőkké váljanak. Kuponos akcióval csinálsz ugyan 300 "ingyen" hajvágást, de abból lehet 30 törzsvevőd (=minden nap + 1 vágás). Hány törzsvevő is tartana el rendesen? 120? 150?


Kedj el kínálni prémium "csomagokat" az igényesebbeknek. Hajvágás helyett kínálj egyben hajvágást, hidrogénezést, festést és mosást (csak egy példa volt, fogalmam sincs mit csinál élesben a fodrász).


Adj lehetőséget nagyvágások helyett 15 perces "fazonigazításra", töredékárért. Fix időpontokkal, várakozások elkerülése miatt - akkor ha egy hajvágásod után 1 hónapon belül visszajönnek.

2011. okt. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!