Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Dolgozhatok itthon fodrászként...

Dolgozhatok itthon fodrászként feketén?

Figyelt kérdés

Az a helyzet sajnos, hogy pályakezdő vállalkozó fodrászként végigszenvedtem egy évet, és még mindig nem keresek szinte semmit, miután kifizettem mindent (Bp). Helybérlet, rezsi, járulékos költség, anyagköltség, stb, stb, ma egyszerűen fodrászként ezt képtelenség kitermelni, senki nem jön fodrászhoz. Úgy döntöttem tanulok még, de nem akarok lemondani erről a szakmáról, de most nem megy. Lett pár nagyon kedves vendégem, akik szívesen eljönnének hozzám, esetleg ajánlásokkal dolgoznék. Ilyen esetben mekkora a rizikó? A vállalkozóimat visszaadnám, nem szeretnék 20 évesen Apeh tartozást gyűjtögetni. Egy kis pénzt szeretnék csak végre látni, eddig szinte ingyen dolgoztam egy évet ennyi kiadás miatt, és nagyon elkeserítő.


Ha esetleg feljelent egy jóakaróm, mi a következménye?


2011. okt. 9. 23:04
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm! :)
2011. okt. 9. 23:43
 12/22 anonim ***** válasza:
18%

És mi a garancia arra, hogy ha most adót csalsz (mert ez nem más), akkor később nem fogod? Mi a garancia arra, hogy később nem lopod meg az államot? Mi a garancia arra, hogy később nem lopod meg a többi embert, akik nagy nehezen, de befizetik az adót? Mi a garancia arra, hogy később nem lopsz meg engem?


Tököm tele van már azzal, hogy én befizetem az adómat (nem tehetek másként, alkalmazott vagyok egy multinál); hogy én megveszem azt a rühes BKV bérletet, ha már naponta használom; hogy én nyugtát kérek a fodrásztól is, hogy ő is befizesse az adót; hogy én nem adok zsebbe pénzt a dokinak, inkább megyek magánorvoshoz... És miután én ezeket megtettem, jogosan kérdezem, hogy más miért nem teszi meg ezt? Ki az, aki rajtam kívül még jogosan kéri számon azt másokon, hogy ők miért lopnak, csalnak, sikkasztanak? Mert ha én teszem, akkor milyen jogon kérem ki akár még a politikusaink viselkedését???


Szóval dolgozz, szerezz még több kuncsaftot, az üzlet nem egy nap alatt indul be! Ahova én járok, mindig teli van az üzlet - az emberek járnak fodrászhoz. Nehéz meló, meg kell érte küzdeni, de ne szegj törvényt! Keress olcsóbb helyet, reklámozd magad, nyírj pl. keddenként fél áron, hadd vigyék az elégedett kuncsaftok a híredet!

"Mondottam ember, Küzdve küzdj és bízva bízzál!"

2011. okt. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
50%

Kedves utolsó.Igazad van.Ezért is tart az ország ott ahol tart.Ha mindenki csal akkor mégis miért várunk jobb életet?


De megértem a kérdezőt is.Ő is mit tegyen ha egyszerűen képtelen érvényesülni,mert már az elején a vízbe nyomjáka fejét??(képletesen)

Én csak annyit mondok neki,hogy úgy vágjon bele,hogy mérlegelje a következményét.A barátnőm szintén fodrász,és ő is "feketén" dolgozott.Egy régi ismerős árulta el,egyszerű irigységből.Ma s fizeti a büntetését pedig ennek 3 éve.

2011. okt. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

A feljelentés kockázata nagy, de nem a kliensek fognak feldobni, hanem egy rivális fodrász, aki a környékeden akar vendégkört kialakítani. Nem nehéz lebukni, mert az egyik vendéged elejt valamit arról, hogy eddig hozzád járt, és máris kialakul a beszélgetés. Utánanéz, ki vagy, mi vagy, látja, hogy nem vagy bejelentett vállalkozó, és máris megy a feljelentés.

Ugyanez a baj a "majd szólok ennek-annak" féle vendégkörrel: annak a fülébe jut, akinek nem kellett volna. Lebukni meg elég egyszer, hogy már ne érje meg az üzlet.

2011. okt. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Figyelj te fodrászok gyöngye! :) Nekem születésem óta apa vágja a hajam, és öcsémnek is. Volt kb másfél év, míg fodrászt próbáltam de nem vált be. Apa végzettsége nem ez, nem is akart és akar ez lenni, de ettől független ért hozzá, így szívesen levágja nekünk. Talán nem egy a szitu a tiéddel, de talán mégis valamennyire hasznos, h leírtam. :)
2011. okt. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

"

Tököm tele van már azzal, hogy én befizetem az adómat (nem tehetek másként, alkalmazott vagyok egy multinál); hogy én megveszem azt a rühes BKV bérletet, ha már naponta használom; hogy én nyugtát kérek a fodrásztól is, hogy ő is befizesse az adót; hogy én nem adok zsebbe pénzt a dokinak, inkább megyek magánorvoshoz... És miután én ezeket megtettem, jogosan kérdezem, hogy más miért nem teszi meg ezt? Ki az, aki rajtam kívül még jogosan kéri számon azt másokon, hogy ők miért lopnak, csalnak, sikkasztanak? Mert ha én teszem, akkor milyen jogon kérem ki akár még a politikusaink viselkedését??? "


Igazad van, de nem tudom, miért kell letépni a fejem. Gondolj bele egy olyan helyzetbe, hogy neked marad kb 10ezer ft-od egy hónapban, miután kifizetted az aktuális nyugdijasnak a 28ezrét, meg egy olyan hely egy főre jutó részét, ahol az elején te csak üldögélsz, míg más termel.

Igen, te befizeted az adót, a különbség az, hogy a fizetésedből. Nekem nincs fizetésem, járulékos költség és helybérlet akkor is van, ha hideg vízre valót sem kerestem meg.


hidd el, nagyon szívesen fizetnék bármennyit, ha lenne miből. A gondom az, hogy nincs miből. Érted? Össze sem merem számolni, hogy mennyi pénzt fizettem be úgy, hogy nem kerestem meg.


Szóval elkezdhetsz lenézni mindenféle csaló suttyónak, de előtte inkább tényleg gondold át, hogy kinek állsz így neki.

2011. okt. 10. 08:14
 17/22 anonim ***** válasza:

Jól értem, te egy olyan helyen dolgozol, ahol biztosítják a helyet (esetleg eszközöket), amiért te komoly pénzt fizetsz?


Ebben az esetben gondolom a kuncsaftokat is biztosítani kellene (hirdetni vagy valami). Ha ez hiányzik, akkor sokat kérnek a helypénzért, beszélj ezzel az oldallal is, hogy nem lehet kitermelni a pénzt.


Megértem a helyzetedet, sőt még becsülöm is, hogy eddig próbálkoztál az adók befizetésével.


Ha jól értem a problémád jelentős részét az okozza, hogy nem uralod a helyzeted. A betérő fizetők mennyisége nem tőled függ, te csak ott vagy és vágod a hajat ha van kin.

Szerintem válalkozz külön, és oldd meg, hogy az emberek hozzád menjenek, ez a kulcsa - vagy bízz meg ezzel valakit, aki jól csinálja.

Gondolom ha 2-3-szor ennyi kuncsaftod lenne, akkor azt is tudnád vállalni (lenne kapacitásod levágni a hajukat), és rendes kereset mellett be tudnád fizetni az adókat/járulékokat.

Vagy ha már most is sokat dolgozol, de apénz nem jön, akkor máshol van a hiba. Túl olcsón nyírsz hajat esetleg? Akkor emelj árat (tudom, úgy gondolod, hogy nehéz lenne még többet kifizetni, de lehet, hogy ez a megoldás).


Tehát megoldási javaslatok (amelyik neked szimpatikus, akár több is egyszerre):

- érd el, hogy kevesebbet kelljen fizetned a helyért,

- érd el, hogy akinek fizetsz szerezzen kuncsaftokat,

- szerezz több kuncsaftot,

- vállalkozz külön és oldj meg mindent magadtól,

- emelj árat, .... és

- igen, ha más nem jön össze csalj adót (ez a legvégső megoldás, rosszabb mint bármely más előző).

2011. okt. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
ha nappalin tanulsz, akkor más járulékokat kell ám fizetni - beszélj a könyvelőddel
2011. okt. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Szia!


Igen, jól érted, adott egy üzlethelység, x emberrel. Mi fizetjük a rezsit és a "székbérletet". 1 műszakra vonatkozik, 8-14:00-ig, aztán 14:00-tól 20:00-ig (heti váltás). Szóval még csak nem is 8 órás műszak. Igen, sokat fizetek érte, beszéltem is a tulajdonossal, hogy nem jól van elosztva, mert míg én keresek 50.000 ft-ot, mellettem más megkeres 350.000 ft-ot a 40 éves vendégkörével, mégis ugyanannyit fizetünk, nekem hiába nem fedezi. Erre az volt a válasz, hogy régen bevétel után kellett arányosan fizetni, de a fodrászok elcsalták a valós bevételt, így nem érte meg fenntartani az üzlethelységet. Mondtam azt is, hogy kevés a vendég, a válasz az volt, hogy megnézhetem, mindenhol ez van. Elmentem százezer helyre, ami olcsónak volt hirdetve, ott is élesben derült ki, hogy még a közös költség nincs benne, a rezsi fele nincs benne, meg kaució 2 havi, stb.

Folyamatosan befektettem egyébként, új cégtáblák, persze saját zsebből 4en, szórólapot csináltattam, 5ezer darabot, 10%os árengedményt adtam minden új vendégnek, visszatérőknek pedig ajándékot. Egyébként igen, olcsón dolgozunk, még 100 forintos emelésnél is hűledezik a vendég. Mikor idejöttem, az árak adottak voltak, én nem variáltam, nem is akartam kezdőként sokat kérni. És persze én anyagból sem a legolcsóbbat használom, hanem azokat, amikkel tanultam. Jobban fel szerettem volna futtatni a helyet, ahogy fejlődtem és tanultam, de egyedül nem ment, mégis minek fektetne be az, akinek jól megy a szekér? A reklám semmit nem ért, minden hűséges vendégem ajánlással jött szinte. De igen, bőven van még kapacitásom. Gondolkodtam a kuponvilágos megoldáson, beszéltem egy üzletkötővel is, de ott 50%ot kell csökkenteni az árakból, és a maradékból is levonnak 30%ot. Abból szintén nem tudok fedezni semmit. Szóval tartalmas év van mögöttem. Arról nem beszélve, hogy a suli félmillio ft volt, az eszközökről és kezdő alapfelszerelésről (csak a sok hajfesték volt 100.000 ft) nem is beszélve. Egyedül maradtam fodrász az osztályomból.

Nagyon szeretnék saját zugot bérelni, igen, ez lenne a cél, de azt ugyanúgy nehezen tudnám kitermelni az elején, és tudod az a baj, hogy minden tartalékot feléltem ezzel a vállalkozással egy év alatt. A szüleimét is, úgyhogy most gödörben vagyok, ezért szeretnék gyűjteni, februártól meg beállok pénztárosnak ideiglenesen, addig meg a járulék le van tudva, kapok egy kis pénzt is, meg aktiválni lehet a vállalkozóit, és a tényleges adót fizethetem. Remélem mindenre válaszoltam, és köszi!

2011. okt. 10. 12:46
 20/22 anonim ***** válasza:

"hidd el, nagyon szívesen fizetnék bármennyit, ha lenne miből. A gondom az, hogy nincs miből. Érted? Össze sem merem számolni, hogy mennyi pénzt fizettem be úgy, hogy nem kerestem meg.

Szóval elkezdhetsz lenézni mindenféle csaló suttyónak, de előtte inkább tényleg gondold át, hogy kinek állsz így neki."

Számold csak össze, jó, hogy ha követi az ember a pénzügyeit. Azt tudni kell, hogy a legtöbb üzlet kb. fél-egy év után indul be, addig pedig finanszírozni kell a működését. Ennyi kell ahhoz, hogy megismerjék, híre menjen, kialakuljon a törzsközönség.


És ha tudatosan adót csalsz, akkor adócsalónak foglak tartani - akárhogy is magyarázod a bizonyítványod. És bárkinek nekiállok, aki így tesz, nem csak neked... Egyik jóbarátom masszőrként volt ugyanilyen helyzetben (szintén bérelt, majd magánzóként próbálkozott), és nem nagyon akaródzik most már kiváltania újra a vállalkozóit, jól esik neki az az "extra" 60e forint, amit nem fizet, hiába nem létszükséglet már neki. (és igen, vele is vitáztam már sokszor erről)

2011. okt. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!