Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen engedélyek kellenek...

Milyen engedélyek kellenek ahhoz, hogy házi készítésű lekvárt, süteményt stb. állítsak elő és áruljak? Hogyan kell adózni ez után a jövedelem után, ha GYES-en vagyok?

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnék GYES kiegészítésként helyben vagy piacon árulni saját készítésű lekvárt pl. de szeretném ha legálisan tehetném.
2011. nov. 28. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Ki kell válltanod a vállalkozói igazolványt.Ez díjmentes.

Mivel nincs heti 36 órát meghaladó munkaviszonyod,így havi kb.50 000 Ft járulékot kell fizetned magad után + a bevétel utáni szja-t.

2012. jan. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ennyi bevételt szerintem nem is lehet kitermelni, mint amennyi járulékot, adót kéne befizetni. 25 ezer gyesből meg pláne nem ha nincs bevétel.
2012. jan. 13. 17:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze,mert a sok mamika aki kiül a befőttjével süteményével meg zöldségével a piacokra annak mind van vállalkozóija? Francokat. Elég egy őstermelői a saját készítésű,termelésű árukhoz.
2013. ápr. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat kedves utolsó, már nem aktuális a dolog, mert munkába álltam.
2013. ápr. 5. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!