Hogy ajánljam magam?

Figyelt kérdés

Egy kis self marketing tanácsra lenne szükségem!

Végzett cukrász vagyok és szeretném ajánlani magam ismerősök körében.


2011. dec. 2. 15:31
 1/9 A kérdező kommentje:

Személy szerint úgy gondolom, hogy ez legalább annyira hosszú folyamat lenne, mintha egy kis üzletet próbálnék befuttatni.

Mivel otthoni sütögetésről lenne szó, beetetésről szó sem lehet sajnos. Nem érné meg.

A fő gondom igazából, hogy neten félek hírdetni, nem tudom, hogy mennyire vadásszák le ezeket a zugcukrászokat, ez tlkp. fekete munka.

A másik problémám, az ismerettségi kör meggyőzése.

Nos, magánykedvelő emberként nem vagyok túl társasági, így az ismerőseimet is inkább az élet sodorta hozzám, vagy engem hozzájuk, mindegy. Szóval pusztán a "baráti" kapcsolatokra nem építhetek.

Hogy tudom elkerülni, hogy ne csináljak ezekből a régvolt kapcsolatokból üzleti kapcsolatot?

2011. dec. 2. 15:39
 2/9 A kérdező kommentje:
* társasági lény
2011. dec. 2. 15:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Tehát valójában nem ismerősöknek, hanem környékbelieknek szeretnéd (nem magadat, hanem) a szolgáltatásaidat kínálni pénzért (=fekete munka)?


A választ nem tudom. Wolf Gábor anyagai segíthetnek (KKV vagy a tanácsadói marketingről).

Ellenben azt javaslom, full feketébe ne nyomjad. Azzal lesz még egy ember, aki felkapaszkodik az ország szekerére de nem húzza.

2011. dec. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 zeronibble ***** válasza:

"még egy ember, aki felkapaszkodik az ország szekerére de nem húzza."


???


Annál hazaibb nincs, amit a szomszédodtól veszel. Ne akkor legyél miniszterelnök, amikor a szomszédod első osztályú áruját kellene megfizetned neki! Ha nincs legális jövedelme, mindenképpen eláshatja magát. Büntetés jár neki azért, mert saját készítésű/termelésű árut ad neked pénzért. De vállalja mindezt, mert kedvenc államunk ezekkel akarja zsarolni, ő pedig egyenes gerinccel kitart melletted, és a többi földije mellett. Minden érintett jól jár, és nem az őt alkalmazó cég tulajdonosai járnak jól, meg nem a költekező politikai elit. Ha húzni kell a szekeret, akkor növeljük a vásárlóerőnket, mert más nem teszi meg helyettünk.



A kérdésre válaszolva: ha találkozol velük utcán, boltban, na meg legfőbbképpen szórakozóhelyen, akkor jó eséllyel maguk érdeklődnek a munkád felől, és elmondhatod, hogy semmi sincs kilátásban, végzett cukrász vagy, értesz hozzá, szereted csinálni, jól áll neked, és akármilyen kívánságot teljesítesz máris, mert mániád a hivatásod, tele a kégli az eszközeiddel, és különben is, ilyen jutányosan sehol... Telefonszám. El se tudom képzelni, hogy ne raboljak rá a lehetőségre azonnal. Drága a torta, és kell évente elég sok.

2011. dec. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

ma 14:48

nem nagy ipari minőségbe tolnám, szóval vállalkozásról egyelőre szó sem lehet

a családi kasszába szeretnék beleadni és csinálni valamit, amíg munkát nem találok


ma 16:19

köszönöm a bíztatást, hasznos tanácsokat kaptam :)

(tényleg tele vagyok rahedli eszközzel, amik "bevetésre" várnak :D)

2011. dec. 3. 17:23
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
facebookra tegyél fel néhány képet, hogy miket tudsz készíteni, hátha rákapnak, csak akkor sok környékbeli ismerősöd legyen...
2011. dec. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nyugodtan hirdethetsz, neten 30 000 ért csinálok neked profi weboldalt.
2011. dec. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A weboldal szerintem is jó ötlet, meg szórólapozni is lehetne.
2011. dec. 6. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

a weboldal jó ötlet, még gondolkozok rajta!

a szórólapokat elítélem, csak szemetet gyárt :S

2011. dec. 6. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!