Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan lehetek egyéni vállalko...

Hogyan lehetek egyéni vállalkozó, pontosan mit kell csinálni, mi kell hozzá, mennyi pénz?

Figyelt kérdés
Légyszíves, segítsen, aki tud, az eddigi munkahelyem a csőd szélére került, a főnök még éppen ki tudott fizetni, de nagyon labilis a dolog, így nekem új munkahelyet kell keresnem, de elég nehézkesen megy, van egy lehetőség, aminél ha jól megy, 1-2 hónap után ki kéne váltanom a vállalkozói igazolványt, és érdekelne, hogy kb. mennyi költséggel kell számolnom, hogy mennyire kell bejönnie, hogy ne csak kiadásom legyen majd.
2009. máj. 19. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

A vállalkozói igazolványt az önkormányzatnál kell kérni, megfelelő végzettséget igazolni kell a tevékenységi körökhöz, amely miatt szükséges (pl. kőműves bizonyítvány).

Többféle mód van az adózásra, a legegyszerűbb, ha főállás mellett vagy vállalkozó, ilyenkor csak akkor adózol, ha van jövedelmed. Egyéb esetben sajnos minden hónapban ki kell fizetni a járulékokat.

Bővebb infoért keress meg egy könyvelőt, én is csak onnan tudom ezeket, hogy a férjem főállás mellett egyéni vállalkozó is. Azért remélem, segítettem.

2009. máj. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A vállalkozói igazolványt a területileg illetékes Okmányirodában válthatod ki. Nem minden vállalkozási tevékenységhez kell szakmai végzettséget igazolnod.

Sokmindent megtudhatsz az egyéni vállalkozásról a [link]

De javasolnám neked, hogy ha megszűnik a munkaviszonyod, jelentkezz a munkaügyi központban. Ha legalább 200 nap munkaviszonnyal rendelkezel az utolsó négy évben, jogosult vagy álláskeresési segélyre (ha 365-tel akkor áll. járadékra) És ha vállalkozó akarsz lenni, kérhetsz hozzá támogatást is a munkaügyiben:

[link]

2009. máj. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
19:31 - Igen, erre a támogatásra már gondoltam. Addig viszont nem mehetek a munkaügyibe, míg nincsenek a kezemben a papírok az eddigi helyemről, azt pénteken kapom meg, egyébként xar ügy, de egy éven beül másodszor lennék munkanélküli, ha nem találok helyet. :-(
2009. máj. 19. 19:34
 4/7 anonim ***** válasza:
A munkahely megszűnése után van 3napod,h elmenj passzív táppénzre! Ha jóba vagy a dokinál próbáld meg!
2009. máj. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A vállalkozói kiváltásához először kell erkölcsi bizonyítvány, majd ha megjött irány az okmányiroda! 10.000 ft az illeték amihez ott adnak csekket! (előző voltam)
2009. máj. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
22:43 - jó, csak még hivatalosan nincs róla papírom, ami feljogosít a passzív táppénzre, sőt, elbarmolták az OEP-nél a bejelentési papírjaimat is, mert a központban nyilvántartásban voltam/vagyok, de ezt nem küldték le, tehát az orvosoknál meg nem vagyok a rendszerben, a dokival jóban vagyok, de honnan fogja tudni megcsinálni, ha összevissza van a rendszer?
2009. máj. 19. 22:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Az orvos nálam csak annyit kérdezett, mikor szűnt meg a munkaviszony! Aztán kiírt!
2009. máj. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!