Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha asztalosműhelyt akarok...

Ha asztalosműhelyt akarok nyitni, vállalkozás keretében, milyen adókat róhatnak fel?

Figyelt kérdés

Kb. mennyi adót kell fizetnem? Mik határozzák meg? Segíts, zöldfülű vagyok. Hol tudok egyáltalán ilyesmiknek utánaolvasni?


Köszi előre is a nem lekezelő válaszokat!

22/F


2011. dec. 30. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is keress egy könyvelőt szerintem, mielőtt belevágnál. Könyvelőként látom hogy a megfelelő tanács csak a megfelelő részletek ismeretében adható.


Először is nem mindegy hogy egyéni vállalkozó akarsz-e lenni,vagy céget szeretnél. Kérdésedből inkább az egyéni vállalkozás süt ki, de nem biztos hogy hosszú távon ez az olcsóbb!


Nos egyéni vállalkozásnál amennyiben nem lesz máshol biztosításod, ergo főállású vállalkozó leszel, úgy járulék és adó címén a kivét után (melynek alapja a garantált bérminimum, egyes járulékok esetében annak 112,5 illetve 150%) összességében 2012-ben kb 60-70 ezer körül lesz. Amennyiben van máshol heti 36 órás munkaviszonyod, akkor az alap a tényleges kivét, tehát lehet nulla is.

A kivéted költség, és a járulékokból ugy kb 30 ezer a költség tartalom, ezt a bevételedből levonhatod, bevételből továbbá le kell vonni a felmerült igazoltan elszámolható költségeket, így jön ki a vállalkozói nyereség alap, melyet 10% adó terhel, majd ezt levonva a vállalkozói osztalék alap, mely jelen pillanatban 16 % szja-val és 14%-al ehozik. Továbbá a bevétel - anyagktg - alvállalkozó = iparüzési adóalapra 2% iparüzési adóval kell kalkulálnod.


Utána olvasni: www.apeh.hu, adótörvények (www.magyarorszag.hu-n keresztül,) Szja törvény kiemelten, ha egyéni váll akarsz lenni.


Igyekeztem egyszerű lenni, a bonyolultság az adórendszerünkben van. Amennyiben nem volt érthető valamely részlet, akkor kérlek kérdezz újra, akár priviben.

2011. dec. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előző voltam, priviben küldök neked ügyfeleim részére készített tájékoztatókat, ott is igyekeztem jópár kérdést szájbarágósan elmagyarázni, összefoglalni. Természetesen anyagi ellenszolgáltatás nélkül.
2011. dec. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettél:)
2011. dec. 30. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!