Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyibe kerül megnyitni egy...

Mennyibe kerül megnyitni egy kocsmát?

Figyelt kérdés

Nagy álmom, hogy egyszer saját szórakozóhelyem legyen; szerintetek mennyibe kerül a minimum indulótőke egy ilyen vállalkozáshoz?

Én veszteséggel együtt kb 3 millió forinttal számolnék, amiben benne van az alkalmazottak (=én) három havi bére is, plusz az önkormányzat bérleti díja, stb.

Nyilván nem az első héten virágzik fel egy ilyen hely, csak abszolút hülye vagyok a közgéhez, nem tudom, mekkora a baj, de úgy 10-12 éven belül szeretnék saját vállalkozást.

Azért kérdezem meg itt is, mert természetesen itt is lehet jó tanácsot kapni, és már eddig is tettem az ügy érdekében ,,fontos'' lépéseket.

Köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 10. 07:56
 1/1 anonim válasza:
100%

Szia!


Manapság egyre többen gondolják azt, hogy ebből szeretnének megélni. Nekem volt Presszóm, ha jó helyen van, és jól csinálod jól megy. De nagyon sok mindenre kell figyelni, és ha nem te csinálod, alkalmazottakra leginkább. De kényelmesen ki lehet termelni a bérüket is. Abban az esetben, ha saját helyiséggel rendelkezel, semmibe nem kerül neked az indulás, hisz lehet kötni különféle italcégekkel szerződést, melyért cserébe adnak vissza nem térítendő pénzt, és ebből kényelmesen tudod indítani, és még promós dolgokkal is segítenek.


10-12 év az még hosszú idő, hisz azt sem tudjuk jövő héten mi lesz az országgal.


Ha van három millió Forintod, bőven kényelmesen el tudsz indulni.


A vállalkozáshoz viszont türelem kell, sokan abba csődölnek bele, hogy idő előtt kezdik kiszedni a pénzt és nem forgatják vissza árukészletbe! Ami fontos, hogy olyan nincs, hogy bemegy valaki és azt mondod, hogy nincs! Megy máshova, és egy idő után nem lesz más sem, mert nem jönnek.


Sok sikert.

2012. jan. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!