Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Melyik a legjobb: a vállalkozá...

Melyik a legjobb: a vállalkozás, a Bt vagy a Kft? Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Van egy vállalkozásom ahol én rokkant nyugdijasként a fiamat alkalmazotként foglalkoztatom az üzletben. Feleségem is vállalkozó ő egy másik boltot vezet egymaga. Most tőlem elvették a rokkantságit és rehabilitációs járulékra raktak és a könyvelőm azt mondta mostantól fizetnem kell nekem is a járulékokat (tehát tőlem elveszik a nyugdijat és fizetnem kell a járulékokat ami havi plusz 49000Ft)

Most azon gondolkozunk a családal, hogy lehet jobb lenne egy Bt vagy Kft alapitani.

Ti mit javasoltok?

Vonjuk bele a feleségem üzletét is vagy csak a fiamnak adjam át a vállalkozást és én lépjek ki az egészből?

Esetleg valami jó ötletet tud valaki ajánlani?


2012. jan. 14. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Csakis kft. Nem felel teljes vagyonával.
2012. jan. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
KFT.
2012. jan. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
KFT
2012. jan. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Célszerű minden üzleti tevékenységet egy Kft-be összevonni, ami a fiad nevén lesz.
2012. jan. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"a fiamnak adjam át a vállalkozást és én lépjek ki az egészből? "

Jónak tűnik.

(Mindenképpen havi 49ezerrel beljebb vagy.)

Hja, és kizárólag kft

2012. jan. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csakis KFT.
2012. jan. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat

De ha csak átiratom a fiam nevére a vállalkozást és ő viszi tovább én pedig kilépek az egészből?

2012. jan. 15. 14:38
 8/8 anonim válasza:
Mindenképpen KFT.
2012. jan. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!