Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek életképes ez az...

Fradnay kérdése:

Szerintetek életképes ez az ötlet?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kemény munkával és egy kis segítséggel sikerült összehoznom valamivel több, mint egymillió forint tőkét amit be szeretnék fektetni vállalkozásba. Felmértem a piaci helyzetet és úgy ítéltem meg, hogy az emberek egyre lustábbak, ha a ház körüli munkákról van szó. Én pedig szeretem ezeket csinálni és nagy gyakorlatom is van benne. Vállalkozásomban vállalnék fűkaszálást, bozót és gazirtást, sövénynyírást, fakivágást egyéb kerti munkákat, de más dolgokat is, például hegesztési munkákat, fémhulladékok feldarabolását ilyesmiket. De lehetőségem van más szakmákat is bevonni, ha a helyzet úgy kívánja. Mobil vállalkozásként járnám a megyét a megrendeléseknek megfelelően. Természetesen az elején nem teljesen legálisan űzném az ipart. Szerintetek mennyire életképes ez az ötlet? Van e benne üzlet? Ja és szerintetek hogyan kezdjem reklámozni magam????
2012. febr. 22. 07:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ördög mindig a részletekben rejlik.


Azon kívül, hogy milyen felszerelésed van, mennyire jól vágsz pl füvet és egyéb triviális dolgok a siker inkább azon múlik, hogy hogyan tudsz szerezni és megtartani ügyfeleket.


Mindenképp végez reálisnak tűnő gazdasági számításokat és abból indulj ki, hogy mindent legálisan csinálsz (értem, hogy az elején nem tervezel számlát adni, stb, de a teljes életedet ne éld le feketemunkával, mert akkor nehezebb este a tükörbe nézni - ha pedig az jön ki, hogy számlaadással semmiképp sem tudod legálisra kihozni, ne kezdj bele, mert a valóság gyakrabban rosszul fest, mint amilyenek a számok papíron).

2012. febr. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az ötlet jó, ha valóban van igény arra amit csinálni akarsz.
2012. febr. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm csinált ilyet, azt nem tudom hogy csinálja-e most is, de úgy tűnt hogy van rá igény. Egyébként vidéken főleg öregeknél lehet ilyet találni. Nagymamám is szokott alkalmazni.
2012. febr. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az ötlet életképes, de felesleges ennyire túlspilázni. Ez a munka ház körüli munkának minősül, és mint ilyen, adómentes. Csak regisztrálnod kell magad, annak van egyszeri pár száz forintos költsége.
2012. febr. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Üzlet:

Eszközök ára, utánpótlás, karbantartás, adózás, tervezett jövedelemkivét,reklámköltség, tárolás megoldása, benzinköltség, ezekkel mind számolj, vagyis csinálj tervet.

Arra is érdemes tervet csinálni, hogy melyik hónapban mennyi pénzt szeretnél keresni, ehhez milyen munkákat kell vállalnod és hányat. Mittudomén napi 1 fűnyírás H-P, sövényigazítás 2 helyen hetente, ilyesmi. A lényeg, hogy azt lásd mennyi pénzt kell hoznod naponta és ezért mit kell tenned. Ha nincs meg a terved pénteken, akkor vagy dolgozol a hétvégén is, vagy a jövő hétre többet kell teljesítened különben elúszik a terv a hó végére.


Reklám:

Ismerősökkel, kapcsolatokkal kezdj az elején szerintem.

Ülj le velük, mondd el, hogy ezentúl ezzel fogsz foglalkozni. Adhatsz egy cégkártyát vagy szórólapot.

Ha üzletember: tartson kertészt, hogy a kertjét legyen ideje élvezni és pihenni benne.

Célzottan tehetsz ki hirdetést is, vagy megjelenhetsz újságban, de ekkor a legalitásra figyelj és az árát a terveidbe építsd be.

Ha az ismerőseidnek nincs ilyen szolgáltatásra igény, akkor is beszélgess velük az üzletedről, és kérj korrekt ajánlást.

Takarítónőt nem szoktam újságból keresni, hanem ismerősöket kérdezgetek, vagy azt hívom, akiről tudom, hogy ilyet vállal.

2012. febr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sok ilyen vállalkozó van. Viszont a minőség ami fontos lett az embereknek. Ha minőségibb munkát tudsz nyújtani, mint mások addig akkor sikeres leszel, persze reális árakkal. Akkor már én is szólnék neked. :-)
2012. febr. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Manapság erre közmunkásokat használnak, akik 8 órában kidolgozzák a belüket 47 000 Ft-ért, és lehetne igényelni magánembereknek is, te ezzel versenyképes vagy ? mert ha igen akkor csináld :d
2012. febr. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!