Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Üzleti tervvel érdemes bankba...

Üzleti tervvel érdemes bankba menni?

Figyelt kérdés

Van egy ötletem amit már egy ideje "dédelgetek", de egyenlőre nincs meg a szükséges tőke a megvalósításához.

Mindíg elmegy a keresetem "hülyeségekre", mint például: család, megélhetés, stb.

Az ötlet, a szakmámhoz kapcsolódó, nem forradalmi, csak nagyon egyedi, amit még senki sem használ. (egy-két online kivétel akad csak, de komolytalanok).

Rengetegszer végiggondoltam és véleményem szerint van benne nagy-nagy potenciál.


A kérdésem az lenne, hogy van-e olyan bank, ami egy jó terv esetén beszállna egy jó ötlet megvalósításába?


Tudom, hogyha elmegyek a bankba akkor kiderül, de biztos van itt olyan aki már járt hasonló cipőben, netalán túl van egy sikeres pályázaton......


A vicces válaszokat köszönöm, nem kérem.

Sziasztok.



2012. ápr. 14. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
A dolgok nem úgy működnek, hogy bemész a bankba egy üzleti tervvel és hozzád vágják a pénz. Kell hozzá saját tőke, meg kell alapítani egy céget, és ha jó a terv, plusz fel tudsz ajánlani megfelelő fedezetet (pl. ingatlant), akkor talán adnak egy kis pénzt.
2012. ápr. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valóban a bankok nem kockázatot akarnak felvállalni, hanem kis kockázattal hitelt kihelyezni. Ez nagy különbség.


Az ötleteddel, pontosabban egy nagyon alapos üzleti tervvel kockázati tőke társaságokat érdemes felkeresned, van néhány belőle idehaza is.

2012. ápr. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Alapíts céget és ne bankba menj hanem befektetési társasághoz ezek olyan cégek akik a cég tulajdonának egy részéért adnak pénzt ha nagyon jó ötleted van, de ajánlom hogy valamit csinálj előtte cégalapítás kezdeti lépések amit már fel tudsz mutatni, mert arra sokan képesek, hogy egy 40-50 oldalas üzleti tervet lobogtatnak egy nagy semmivel a hátuk mögött.
2012. ápr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!