Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Köteles vagyok-e beengedni a...

Köteles vagyok-e beengedni a közgyűlésre tag által hozott idegen személyt?

Figyelt kérdés
Az egyik 5% tulajdonrésszel rendelkező tag az ügyvédjével akar jönni. Köteles vagyok beengedni az ügyvédjét is? Mert én nem akarom. Vagy jöjjön az ügyvédje meghatalmazással, vagy ő, de mindkettőt nem szeretném.

2012. máj. 18. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, meghatalmazással bemehet az ügyvéd, illetve bemehet a tag is, mert ő a tag. Viszont a meghatalmazás azt jelenti, hogy a tagot az ügyvéd képviseli, vagyis az ügyvéd beszélhet, a tagnak kuss. Nem lehet megszólalnia, nem mehetnek ki "megbeszélni", meg semmi.
2012. máj. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%

Ez butaság, amit az első válaszoló ír!

Természetesen köteles vagy beengedni az ügyvédet is ha rendelkezik érvényes meghatalmazással.

2012. máj. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ezek szerint akkor akár hozhatja az elmeorvosát is magával?

Az ügyvéd nem hivatalos személy, miért kellene beengednem?

2012. máj. 19. 20:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem. Vagy ő megy, vagy a meghatalmazottja. Küldheti az ügyvédjét meghatalmazással, de akkor a meghatalmazott megy, nem ő.
2012. máj. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!