Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit kezdenétek 2.5 MHUF...

Hunsabre kérdése:

Mit kezdenétek 2.5 MHUF hitelkártya kerettel, hogy a kamatmentes periódust (30 nap) kihasználva jövedelmet termeljen?

Figyelt kérdés
3 db kártyán van

2012. máj. 23. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
30 nap túl rövid...
2012. máj. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kicsit pontosítanék. Ha jól emlékszem, a hitelkártyáknál egy ilyen periódus 30-tól 60 napig terjed. Tehát: ha pl. minden hó 20-án van a számlazárás, és te 21-én vásárolsz, az csak a következő havi egyenlegedben lesz tartozásként feltüntetve, és ennek a befizetésére annyi időd van, hogy az ezt követő havi záráskor megjelenjen a befizetés.


Tehát valami olyan dolgot kell vásárolni a kártyával közvetlenül a számlazárás utáni napokban, ami kb. 50 napon belül értelmes haszonnal eladható.

2012. máj. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Érdemes mindenhol a kártyát használni olyan vásárlásokra ( nem kp felvételre!), amit amúgy is megvennél ( pl.havi bevásárlás, tankolás, stb).

Figyelni kell arra, hogy ne költs többet mint amennyi pénzed amúgy is van, különben nem tudod következő hónapban a teljes kintlévőséget visszafizetni kamatmentesen.


A bankszámládon lévő pénzt ( általában a fizetést) addig meg tudod forgatni ( ha biztonsági játékos vagy, akkor bankbetét - lekötés 1 hónapra- én ezt javasolnám-, ha kockáztatsz, akkor spekulálás- valuta, részvény, stb - ezeken viszont nagyon nagyot is bukhatsz!)


Némely hitelkártyával pontokat is lehet gyűjteni a vásárlások alkalmával, amiket ha beváltasz, szintén "spóroltál".


Van olyan hitelkártya, amire ún. csoportos beszedési megbízást lehet adni ( közüzemi számlák kiegyenlítése).

Ha ezeket is innen tudod fizetni, még több készpénzed marad, amit le tudsz kötni 1 hónapra, amivel még több kamatra tehetsz szert ( ha a kártya ezért pontokat is ad, akkor még többet spóroltál).

Én pl. gyakran használom internetes vásárlásra ( akár telefonszámla- kiegyenlítésre is).

2012. máj. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmit, szétvágnám a kártyát! 1x elég volt hitelből, majdnem belebuktam, következőnek inkább éhen döglök minthogy hitelt vegyek fel.
2012. máj. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!