Hogy kerülhetem ki?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozó lettem nemrégiben és 66 000Ft illetéket kell fizetnem magam után havonta...viszont tudom, hogy ha valaki munkahely mellett vállalkozik akkor nem kell illetékeket fizetnie..az érdekelne, hogy ha suliba járnék, akkor ugyanúgy nem kellene? ha igen, akkor milyen iskolák vonatkoznak ez alá? (nappali, esti, levelező? esetleg OKJ-s tanfolyam is?)

2012. júl. 12. 19:31
 1/1 anonim ***** válasza:
Egyéni vállalkozó nem illetéket, hanem járulékot fizet. A főállásúnál nem tudod kikerülni, max a táppénzes időszakok alatt mentesülsz a járulék alól.Ha suliba járnál a lényeg hogy nappali tagozatos legyél, akkor nincs járulékfizetés, de egyéni vállalkozóként van ILLETÉKES KÖNYVELŐD, akinek fizetsz, talán tőle kéne ilyeneket kérdezzél...
2012. júl. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!