Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozási költségek?

Vállalkozási költségek?

Figyelt kérdés

Milyen havi vagy éves költsége van egy főállású magánvállalkozónak?

A befizetendő adókra gondolok. Próbáltam utána nézni a guglin, de nem igazán értem a jogi szövegeket...

Van ugye nyugdíj és egészségbiztosítási járulék, szociális hozzájárulási adó, de ezek milyen összegek, és mi van még?

Mennyivel kevesebb az adóteher ha valaki melléklásban vállalkozó?

Tudom, hogy ezt egy könyvelő elmondja, de szeretnék úgy oda menni hozzá, hogy értem is, amit mond.

Előre is köszi válaszokat.



2012. júl. 16. 12:21
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha főállású egyéni vagy, a minimálbér (szakképzettség esetén brutto 108.000 ft) után meg kell fizetni havonta a járulékokat (szja 16%,nyugdíj j. 10%,egbizt.j. 8,5%,szocho 27%), ami kb. 60000 ft havonta. Idéntől van egy éves kamarai tagdíj (5000 ft), ha áfázol köteles vagy bankszámlát nyitni, illetve ha nem tudod magad csinálni erre jön a könyvelő díja. Év végén pedig a nyereség után jön a 10% nyereségadó és utána még az így leadózott eredmény után az osztalék adó.

Ez az alapeset, de több variáció van, áfázol, nem áfázol, választhatsz átalányadózást....ezt tényleg le kell ülni és átrágni magad rajta egy könyvelővel.

Ha mellékállásban csinálod akkor a havi járulékot nem kell megfizetned, csak ha jövedelem kivétet akarsz. Ekkor a nyereség után kell adóznod.

2012. júl. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!