Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Cégvezetőként alkalmaznál...

Cégvezetőként alkalmaznál kisgyerekes anyukát?

Figyelt kérdés
2012. júl. 17. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Ha egyébként a munkára alkalmas, akkor miért ne?
2012. júl. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem az döntene hogy kisgyerekes anyuka, hanem hogy mennyire alkalmas munkaerő.
2012. júl. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Nekem - nő létemre - nagyon rossz tapasztalataim vannak a kisgyermekes beosztottakkal ill. a volt főnökeimmel is, szinte mindegyikük állandóan táppénzen van a gyerekével. Ebből következik, hogy egy cég vezetését biztosan nem bíznám rá, mert nem a cég, hanem a gyereke lenne neki az első (amit magánemberként megértek és helyeslek,de ha a pénzemről van szó, akkor már nem). Beosztottnak természetesen felvenném, ha alkalmas a feladatra.
2012. júl. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
62%
Nem. A kisgyerekek állandóan megbetegednek és ilyenkor az esetek 90%-ában az anya megy velük betegszabadságra. Legyen a gyerek már legalább 4-5 éves, de a "legkifizetődőbb", ha 7 év feletti.
2012. júl. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hadd vétózzam meg a fent leírtak némelyikét.


Dolgoztam olyan anyukákkal, akikkel semmi gond nem volt, "észre sem lehetett venni" hogy van gyerekük.


Persze volt olyan is, aki folyton a gyermekére hivatkozva "követelt" magának különleges bánásmódot ( "nem tudok értekezletre menni mert józsikának szülinapi bulija van, nem tudok túlórázni mert józsikának jön a foga, stb).


DE


Volt olyan ember is, aki nem rendelkezett egy darab gyermekkel sem, mégis ott lógott a munka elől, ahol csak tudott. Táppénzre menni, nyavalyogni gyerek nélkül is lehet...


Szóval ez elsősorban személyiség- és nem gyerekfüggő dolog.

2012. júl. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tom Benko ***** válasza:
70%

Igen. Miért ne? Ez a nyavalygás, hogy folyton táppénzre megy, egyszerűen egy hibás általánosítás. Kb. 1,5-2 éves korában a gyerek bekerül a bölcsődébe, akkor gyorsan átesik a kollektív betegségeken, utána sok gond jellemzően nincs velük.

Van mondjuk még az a retardált ultrahím szemléletmód, hogy az asszony maradjon a tűzhely és a bölcső mellett, a pénzkereset a férfi dolga. No, ezek biztosan nem fognak alkalmazni kisgyerekes anyukát, ami egyébként elég nagy gond.

2012. júl. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
79%
Felvenném, ha alkalmas a munkára, a gyerekre meg tud vigyázni sok rokon. Egyébként meg ha cégvezetőnek vennéd fel, akkor magad helyett vennéd fel? A vezetést biztos csak olyanra bíznám, akit régóta ismerek és megbízható, a kezem közül az irányítást kiadni nagy felelősség :)
2012. júl. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Nagyfater ***** válasza:
100%

AZ attól függ, hogy hány éves az a kisgyerek, és hogy milyen munkára. Ha még bölcsis-ovis a gyerek, akkor olyan munkakörbe, ahol átszervezéssel, vagy más módon pótolni tudom a várhatóan gyakori, és/vagy kiszámíthatatlan időpontú távollétét, talán igen. De olyan munkakörbe, ahol egy ember kiesése is gondot okoz, biztosan nem.


Kövezzenek meg érte, de cégvezetőként nem lehetek jótékonysági intézmény, és nem vállalhatom magamra azt, amit az állam nem tud, vagy nem akar megoldani.

2012. júl. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mayra válasza:
Én alkalmaznék én is anya vagyok. Aki úgy érzi gyerek vagy gyerekek mellett nem tud ilyen feladatot elvállalni az úgy sem jelentkezik. Akinek meg fontos megoldja. Sajnos sokan nem szívesen vesznek fel gyerekes nőket ami szomorú persze külföldön nem jellemző. Na meg időseket pályakezdőket. Magyarországon szerencséje a 25-45 év közötti férfiaknak van ebből a szempontból szerintem.
2012. júl. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az 5. válaszolóval.


Mondjuk az is számít, hogy kinek mennyi a segítsége. Van ahol a nagymamák ráérnek, van akiknél bébiszitter segít.


Én is anya vagyok, az elmúlt 7 év alatt összesen 2 napot hiányoztam gyerek betegségére hivatkozva (én pedig összesen 10-12 munkanapot voltam beteg), amikor az egyik gyerek tényleg olyan beteg volt, hogy csak feküdt mint egy darab fa és esély volt a kórházra. Bízhattam volna nagymamára, de ez az a helyzet volt, amikor tényleg anya ölelése és simogatása kell, és én sem tudtam volna nyugodtan elmenni dolgozni. A többi csak olyan lájtos takonykór volt, amit egy nagyi is simán ki tud kúrálni. Úgyhogy még egy átlagos gyerektelen munkavállalónál is kevesebbet voltam távol.


Viszont ismertem olyan anyukát, akitől az interjún megkérdeztük, hogy záráskor ha betegek a gyerekek meg tudja-e oldani a felügyeletet, esküdözött hogy persze, semmi gond, nagyobbak is, ráér az anyja meg a férje is. Ehhez képest dolgozott két hetet, utána egy hétig otthon maradt, mondván beteg az egyik, nem tudja kire hagyni. Majd dolgozott egy hetet, utána megint egy hét betegszabi, a másik gyerek beteg.... De szerintem ezek csak kifogások voltak és ahogy hallottuk olyantól aki ismerte őket, hogy a nagymama igencsak segítőkész, csak épp anyukának amikor dolgozott, akkor sem volt túl nagy a munkakedve, egyszerűbb volt a gyerekre fogni a munkaundort.


Na meg van aki tényleg nem tudja megoldani, mert a nagyszülők vagy vidékiek, vagy maguk is dolgoznak még. Ezt sajna az interjún nem mindig lehet kiszűrni, idővel elválik.

Viszont volt olyan cégvezető ismerős, aki azt mondta, hogy bizonyos pozíciókra jobb egy kisgyerekest alkalmazni, mert igaz, hogy párszor hiányozhat, de legalább nem ugrál, nem fog könnyen felmondani és nem kell, állandóan új embert betanítani.

2012. júl. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!