Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Valakinek van tapasztalata a...

Valakinek van tapasztalata a 'vállalkozó diák' vállakozási formáról?

Figyelt kérdés
Az NAV honlapján olvastam, hogy van egy olyan vállalkozási forma, hogy vállalkozó diák. Elvileg ennek az az értelme, hogy csak akkor kell adózzak, hogy ha van vállakozói kivétem és akkor is csak 7%-ot kell a teljes bérből. Mi erről a véleményetek, vagy van valami tapasztalatotok erről a témáról?
2012. júl. 24. 22:17
 1/1 Kavisánczky válasza:
Hát ugye ez attól is függ, hogyan veszed ki a megkeresett pénzt. Ha bérként, általában akkor kell a legtöbbet adózni utána. Van az a variáció is, hogy osztalékként veszed ki, plusz minél több mindent költségként számoltatsz el (ez azt jelenti, hogy mindenről érdemes begyűjteni a számlákat). Szerintem mindenféleképp beszéld meg ezt egy könyvelővel (ha ismersz egyet), hogy mik a lehetőségeid ;)
2012. júl. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!