Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek működne-e, legális...

Szerintetek működne-e, legális illetve tisztességes-e?

Figyelt kérdés

Egy magánvállalkozásról van szó, mely egy segélyszervezettel megállapodást köt, hogy a magánvállalat bevételének egy jelentős részét átadja a segélyszervezet számára minden hónap végén.

Ez a magánvállalat szolgáltatásokat nyújt magánszemélyeknek, cégeknek kis és nagyvállalkozóknak (a szolgáltatás nem számít most nem ez a lényeg, tudjuk be törvényes és szabályos szolgáltatásnak). Szóval mindaz aki igénybe veszi a szolgáltatást egyfajta adományozást is végez, hisz a szolgáltatásra kifizetett pénzek egy segélyszervezethez jutnak. Szerintetek ez milyen? Lehetséges-e?



2012. aug. 20. 19:34
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyáltalán a segélyszervezet köteles elszámolni az állam felé azzal hogy honnan van a pénze?
2012. aug. 20. 19:36
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja és az is eszembe jutott, hogy az megoldható lenne-e, hogy azok akik igénybe veszik ezt a szolgáltatást, azok valami módon a szolgáltatásra költött pénzek egy részét leírhassák az adójukból elvégre ezzel segélyszervezetet is támogatnak.
2012. aug. 20. 19:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

És ez miért lenne jó a cégnek?


maximum a leadózott nyereségből adhatnál segélyszervezetnek - annak meg ugye értelme 0 (hacsak nem a segélyezés a cél!).


Ügyfél pedig nem tudná ezt leírni sehogy sem.

2012. aug. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Ilyen módon az ügyfelektől befolyó pénzt nem lehet adománynak venni.

Ha a jótékonykodás a fő célod, alapíts inkább (közhasznú) nonprofit szervezetet, és ez esetben az ügyfeleknek is tudsz adományról igazolást adni, melyet leírhatnak az adójukból.

2012. aug. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem úgy gondoltad, hogy a cég vezetője alapítja meg a segélyszervezetet, hogy adómentesen tudja átjátszani a pénzt?
2012. aug. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Legális elképzelés, de egyáltalan nem új ötlet. Rengeteg nagyvállalat támogat non-profit szervezeteket.


Arra építeni üzleti tervet hogy az emberek azért fognak nálad költeni, mert azáltal támogatnak egy szervezetet az nem reális elképzelés. Aki támogatni akar valamit az direkt módon fogja.

2012. aug. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az 5-ös válaszolónak írok. Nem így gondoltam. Nekem ilyen meg sem fordult a fejemben, mert szerintem ez undorító.

A többiek jól látják a dolgot. Nekem volt egy olyan naiv elképzelésem, hogy sok sok vállalathoz hasonlóan ez is nyújt valamilyen hasonló szolgáltatást, hasonló feltételekkel és hasonló minőségben,de emellett még egy segélyszervezetet is támogatna. Az ügyfelek nem azért választanák ezt a vállalatot, mert az támogat valamit, hanem (mert én azt hittem, mert nem értek hozzá és elég gyermeki elgondolás volt ezek szerint) mert a szolgáltatásra költött pénzek egy részét leírhatnák az adóból, mert közvetett úton támogatnak egy segélyező alapítványt.

Akkor ezek szerint ez nem is lehetséges?

2012. aug. 21. 16:42
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm mindenki válaszát, de azért írjatok még.
2012. aug. 21. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!