Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan csináljunk a semmiből,...

Hogyan csináljunk a semmiből, sikeres éttermet?

Figyelt kérdés

Sem végzettségem, sem szakmai tapasztalatom nincs a vendéglátás terén, viszont vannak elképzeléseim és céljaim!

26 évesen, hogyan vágjak bele?

Milyen papírok, engedélyek és végzettség szükséges, hogy vendéglátóhelyet nyithassak, kezdő vállalkozóként?

Elég lenne csak címszavakban pár sor!



2012. aug. 31. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy, mert így úgyis bebukod. Ami igaz mindenre, amihez nem értesz. De persze mindenki aztat csál, amit akar.


Én a helyedben 2 másik módon gondolkodnék el inkább:


- elmész dolgozni kicsit a vendéglátásba, és kitapasztalod, mi hogy megy, aztán ha már érted, akkor kezded el

- ha sok pénzed van, akkor felveszel olyan embereket, akik értenek hozzá, aztán majd ők viszik a boltot. Mondjuk étteremhez amúgy is sok pénz kell.

2012. aug. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sehogy. Én 12 éve vendéglátásban dolgozom, különböző országokban, különböző pozíciókban, és hidd el hogy millió dolog van amit szakmai tapasztalat nélkül nem fogsz meglátni. Kezdve a megfelelő személyzet alkalmazásától, irányításától, a vendégekkel, és kényes helyzetek kezeléséig.

Sikeres éttermet még megfelelő szakmai tapasztalattal is nehéz csinálni, főleg MO-n. Az első pár hónapban, 1 évben szárnyal a forgalom, aztán kezdik megunni az emberek, és van egy nagy visszaesés. Azaz a kihívás nem a vendégkör megtalálása, hanem megtartása. Bár egy kieső helyen nyitni még nagyobb feladat, szinte biztos bukta.

2012. aug. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, de azt hiszem konkretizálnom kell a terveimet! Egy bisztróra gondoltam nem nagy létszámú (2-3 fős) személyzettel! Vezető pozícióban voltam már, tehát a személyi állomány irányítása nem okozna gondot és a vendégekkel való kapcsolat sem! Talán a marketing részével is tudnák boldogulni!


Itt inkább a gazdasági részére lennék kíváncsi. Abban kérném a segítséget!

Gondolok itt arra, hogy vállalkozói kiváltása, kft. alapítása, engedélyek beszerzése (milyen?)

Elég, ha a szakácsnak van szakmai végzettsége vagy a tulajdonosnak is kell-e?

Ilyen alap dolgokra gondoltam!

2012. szept. 1. 09:28
 4/5 A kérdező kommentje:
*tudnék
2012. szept. 1. 09:30
 5/5 anonim ***** válasza:

ha nincs vendéglátó üzletvezetői végzettséged, akkor csak úgy tudsz kinyitni, ha veszel fel legalább 2 fő üzletvezetőt (a váltás miatt). De ha esetleg egyik beteg lesz, a másik otthagy egyik napról a másikra, addig nem nyithatsz ki, amíg nincs üzletvezetőd. (szakképesítés hiányában)

Én 3 éve működtetek egy gyors éttermet, előtte is mindig vendéglátásban dolgoztam, sőt szüleim révén ebben nőttem fel, de még így is megterhelő sokszor. ezer dologra kell figyelni és a tapasztalt alkalmazottaid 2 perc alatt fogják leszűrni, hogy egyáltalán nem konyítasz a vendéglátáshoz, így még a szemedet is ki fogják lopni.

Tudod az anyaghányadokat? Mennyi egy hús kisülési vesztesége? Mihez mennyit kell kalkulálnod? Na itt már jól át leszel vágva és nem is fog feltűnni, hogy hiányzik "x" kg hús, mert tudás hiányában nem is tudod, hogy mire kéne figyelni. Egy jó tanács: felejtsd el az egészet! VAgy belebuksz nagyon rövid idő alatt. De ha van felesleges pénzed próbálkozni, tedd azt. De tuti bukó!

2012. okt. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!