Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Német McDonald's/Subway...

Német McDonald's/Subway étterem tulajának (ha egy emberé) havonta kb. mekkora összeg üti a markát?

Figyelt kérdés
Gondolom több, mint itthon...

2012. szept. 18. 17:14
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Utolsó: megnéztem a magyarországi egy étteremre jutó bevételt.


300 millió Ft!


Most ez hihető szám?! Kétezres évek közepén kb. 300 millió forintot hozott (persze ez csak aranyszám, valamelyik többet, valamelyik kevesebbet) egyetlen egy egységük. Alig tudom elhinni... Az ok, hogy kell az induláshoz 140 millió ft, de ha ennyi a bevétel (nagyjából persze), ebből az összegből több tízmillió lehet a franchise átvevő havi "zsebpénze". És valaki még azon volt kiakadva, hogy 140 kell az induláshoz...

2012. szept. 20. 09:00
 12/19 Flector 67 ***** válasza:
Igen. Évente 300 milliót hozó étterem nyeresége 30-40 millió. Nem szabad csak a bevételt nézni. Nézz meg pár eredménykimutatást. 180 kell az induláshoz. Erre írtam, hogy nem egy aranybánya. Bár aki nem ért a vállalkozásokhoz, annak ezt hiába magyarázom.
2012. szept. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy laikus vagyok. De - laikusként - nem hiszem, hogy tudsz mutatni olyan vállalkozást, mely röpke négy-öt év alatt visszahozná a befektetés teljes 140-180 milliós összegét, és utána adózva legálisan 40 milliókat évente (vagy többet, bánom is én).

Tévedek? Jó példákat szívesen hall/olvas az ember.

2012. szept. 20. 18:00
 14/19 Flector 67 ***** válasza:
12%

A magyar McDonald's tavalyi bevétele 21.6 milliárd forint. Az üzemi eredménye 400 millió. A nyereség 55 millió. Szóval a 300 millió bevételből se maradhat sok.

Mellesleg, tegyük fel, mégis 30 millió a nyereség. Abból te max 20-at tudsz kivenni nettóban. Szóval minimum 9 év alatt hozza vissza a pénzt. És akkor még azzal nem számoltam, hogy a 180 millió ennyi idő alatt, befektetve 15-16 milliót kamatozik csak a bankban. Szóval szerinted mégis aranybánya?

2012. szept. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Ember, én ezt írtam - "Nem hiszem, hogy tudsz mutatni olyan vállalkozást..."

"Jó példákat szívesen hall/olvas az ember."


Tehát?


A bankos példát meg szerintem elírtad, 180 millió évente kamatozik kb. 15 milliót kamatadó levonás után. Kilenc (kerekítve tíz) év alatt vagy 150 milliót kellene kamatoznia...


De még egyszer leírom - mondj példákat, ha ismersz, amelyek jobbak a gyorséttermeknél. Nem bekerülési költség érdekel, éves tiszta haszon, ami ennél több.

2012. szept. 20. 22:00
 16/19 Flector 67 ***** válasza:
12%
Például a saját vállalkozásom. Meg van még 3 másik közeli ismerősöm. Most boldogabb lettél?
2012. szept. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Még mindig nem írtál semmit. :) Jó, nem bánom, ne írd le a nevét, de mivel foglalkozol? Vagy az a bizonyos másik három. Mit csináltok, ami ekkora összeg mellett évente (nettó) 30-40 milliónál többet hoz. Drogpénz/luvnyák/öldöklés rohadtul nem érdekel (ha nem ezek közé tartozik a tevékenységetek, akkor jöhet, nagyon szívesen meghallgatom). De már nagyon felcsigáztál. :)
2012. szept. 21. 15:40
 18/19 Flector 67 ***** válasza:
8%

Én gyógyszer kutatással/fejlesztéssel/gyártással foglalkozom. Sokszorosát hozza a 30 milliónak.

2 másik ismerősöm kereskedelemmel foglalkozik. Nekik 300-400 millió az éves nyereségük. Szóval soknak tűnhet a 30-40 millió, de azért nem a csúcs. Még a fent nevezett összegek se azt a csúcs kategóriát képviselik. A 77 Elektronika nyeresége például 1,5-2 milliárd évente.

2012. szept. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Ennek a hozzászólásnak már örülök, köszönöm!
2012. szept. 21. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!