Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek megérné az alábbi...

Szerintetek megérné az alábbi vállalkozásba belefogni?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkozom azon, milyen vállalkozást nyithatnék a jövőben. Közgazdásznak tanulok, jövőre végzek és bár jók a jegyeim, szeretem és értem is, amit tanulok, az ebben való munka túl száraz és unalmas a számomra. Diákmunka keretében többször tapasztaltam már ezt, és nem igazán motivált. Eszembe jutott már munkaközvetítő, autókereskedés (persze csak kicsiben először), most viszont egy, az eddigieknél sokkal jobb jutott eszembe. Szépségszalon Ausztriában. A kivitelezés a következő lenne: az egyik osztrák nagyvárosban nyitnám a szalont fodrásszal, kozmetikussal, körmössel, ez ugye minimum 3 fő foglalkoztatása. A munkások olyan emberek lennének, akik értenek a szakmájukhoz, de emellett a legfőbb, hogy jól beszéljenek németül. Az üzletpolitikám alapja pedig az lenne, hogy a városban lévő szalonoknál olcsóbban, magyar árakat megközelítő árakkal dolgoznék (ezzel persze a profitmaximalizálás kiesik, de ezt hajlandó vagyok egy időre félretenni). Hogy a munkaerő ne osztrák árakon legyen, ezért magyar dolgozókat magyar munkaközvetítőn keresztül kérnék (én venném fel őket, csak a munkaközvetítőn keresztül menne a dolog, így nem kell fizetni 1000 eurós minimálbért és kikerülnék sok osztrák szabályt).

Ausztriában pl egy lábgyantáért közel 40 eurót is elkérnek egyes helyeken. Legyen ez mondjuk 11 000 Ft. Bérköltséggel és anyagköltséggel együtt egy gyantázás még Ausztriában is max 2000-3000Ft, hisz fél órát tesz ki maximum az egész. Ha én lemondok a magas profitról, meg tudom csinálni az egészet 25-30 euróért is. Ki fizetné ki akkor a 40-et?! Ugyanez a többivel, egészen addig, míg a vállalkozás be nem fut.

Marketinges tevékenységnél pedig gondoltam a szórólapozásra (ismerek a városban magyar újsághordókat, ez nem gond), újságban való megjelenésre, plakátokra, internetre. Sok pénz, de megéri. Ha pedig befut az üzlet, tovább fejleszthetem, új szolgáltatásokkal, pl a tetoválás-piercing dolog ott kint nagyon megy vagy vehetek új kozmetikai gépeket stb.

A kezdőtőkét egyébként olyan 5 millióra becsülöm bérléssel.


2012. okt. 31. 09:14
 1/9 Antimod ***** válasza:
Ez szerintem akkor tud működni, ha a lehető legtöbb költséget - beleértve a nyomtatást és az ilyen apróságokat is - magyar szinten tudod tartani, azaz lehetőleg Magyarországon elvégeztetni. Nyilván viszont van egy minimálbér-színvonal Ausztriában is, kérdés, hogy ennél az osztrák műkörmösök/fodrászok - ha alkalmazottak - mennyivel keresnek többet.
2012. okt. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1000 euró a minimálbér. Egyébként ez szerintem még kitermelhető, ha megy az üzlet.

A költségeket pedig természetesen, ahogy lehet (ez alól csak a rezsi kivétel ugye), magyar szinten tartanám. Ezért írtam, hogy pl a szórólapozást stb.-t meg tudnám csináltatni feketén magyar, kint dolgozó, itthon élő újsághordókkal. Talán még a termékeket is be tudnám szerezni itthon (bár jártam kint már több fodrászkellékesnél, ott kisker áron adják, mégsem sokkal drágább, mint itthon.

2012. okt. 31. 09:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. Rengeteg mindentől függ, ott élő embereket kéne megkérdezni, hogy miként viszonyulnának hozzá, nem biztos, hogy az árak a döntőek. Ha mondjuk van egy fodrászod aki 1500ft-ért csinálja a hajad, régóta ismered, remekül elbeszélgettek közbe szerintem te sem fogsz átmenni egy újonnan nyílt külföldi fodrászathoz, ahol nem kis akcentussal beszélnek, mert ott 1000ft-ért csinálják.

Szerintem Ausztria pedig azon országok egyike, ahol nem a pénz a döntő, nincsenek olyan jellegü megélhetési problémák, mint itthon és nincs ilyen "fillérezgetés", inkább a szolgáltatás mivoltját tartják előbbre.


De tényleg nem tudom, csak egy példát írtam, hogy nem biztos, hogy ilyen egyszeru mint elsőnek látszik. Az adott ország mentalitásától kezdve elég sok minden befolyásolhatja.


Mellesleg én is gazdasági szakot végzek majd, de szintén nem az én világom az egysíkú munka, hasonlóan gondolkozok, mint te. Szerintem mélyedj még bele jobban a témába, 5 millió sok pénz.

2012. okt. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Természetesen mielőtt belevágnék, alaposabban utánajárnék mindennek. :)


"Szerintem Ausztria pedig azon országok egyike, ahol nem a pénz a döntő, nincsenek olyan jellegü megélhetési problémák, mint itthon és nincs ilyen "fillérezgetés", inkább a szolgáltatás mivoltját tartják előbbre."


Ezt hiszik a magyarok. Azonban dolgoztam kinn 4 hónapot, most kint is tanulok, én nem ezt veszem észre. Pont azért élnek úgy, ahogy, mert nem szórják két kézzel a pénzt minden sz*rra, mint a magyar, hanem megfogják a pénzt ott, ahol lehet. Természetesen minőségi munkát várnak el olyan magas árakért, melyek náluk vannak, viszont a minőséget szerintem nem az tükrözi, kivel hogy lehet elbeszélgetni. Egyébként pedig ahogy ismerem a városban lévő szolgáltatásokat, szűkölködik az extra, különlegesebb szolgáltatásokban. Pl egy 250 ezres városban egyáltalán nem találni tartós hajkiegyenesítést vagy normális áron való szempillagöndörítést?! A komolyabb kezelésekről nem is beszélve. Valahogy náluk ezt nem látom, pedig nem hiszem el, hogy ne lenne rá kereslet, ha meghirdetnék.

2012. okt. 31. 10:58
 5/9 anonim ***** válasza:

Értem, nem is kioktatás céljából írtam :), főleg nem mindenféle konkrét tájékozottság nélkül. Csak arra akartam rávilágítani, hogy érdemes több felől megközelíteni a dolgot.

Majd ha gondolod írj, akár privátban is hogyan haladsz vele, érdekelne :).

2012. okt. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Magát a kérdést kritikus szemlélettel kezdtem olvasni, és úgy gondolom, működhet. Ez az 5 millió optimista, pesszimista, vagy átlagos becslés?


A befektetett tőke után éves szinten milyen hasznot számítottál ki magadnak? Szintén rossz, jó és átlagos esetben?

2012. okt. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6. vagyok. Ehhez a haszonhoz még írj általad ledolgoztot munkaórát, szintén 3 félét.
2012. okt. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Még csak eljátszottam a gondolattal. Még van 1 évem az egyetemből, illetve még tőkét is kell gyűjtenem, ennyi idősen főleg nem könnyű 5 milliót csak úgy előhúzni. Egyébként ez az összeg egy helység 1-2 havi bérlésére, a berendezésekre és esetleg némi bérköltségre elég.
2012. okt. 31. 19:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Mikorra várhatunk pontosabb számokat?
2012. okt. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!