Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 1 millió forinttal minen...

Roli666 kérdése:

1 millió forinttal minen vállalkozásba kezdjek bele?

Figyelt kérdés
tapasztaltak válaszát várom, a többi meg ne itt élje ki magát!
2012. okt. 6. 21:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Semmilyenbe. El sem tudod annyiból kezdeni. Még csak azt sem merném javasolni, hogy szállj be vele valakihez - mert aki azt mondja, hogy tedd be hozzá, az biztos, hogy el is tünteti. A vállalkozás szektorban ez a pénz annyi, mint most neked 1 ft.
2012. okt. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Az 1 millió csak kimondva hangzik soknak.

Inkább tedd félre a középtávú céljaidra, vagy vésztartaléknak amihez tudsz nyúlni ,ha ne adj Isten gáz van.

2012. okt. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Kereskedelemre nem elég. Gyártani sem tudsz semmit ennyiből.

Maximum, ha pl. masszőr vagy, akkor otthon tudsz masszírozni (ahhoz egy ágy kell csak) s sok-sok hirdetés. Vagy pl. kineziológus, jósnő stb.... Ezeket esetleg tudod otthon is csinálni vagy max. pár tízezerért bérelni valakivel közösen valamit, s hirdetni, hirdetni, hirdetni.

DE csak olyanba kezdj, amihez értesz, különben eleve bukás!

2012. okt. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Ahogy az utolsó is írja, azért van néhány lehetőség, amibe foghatna. A felsoroltjain kívül én kapásból tudok 2-3 megoldást.


DE (!), ahogy a pókerben tartja a mondás: "Ne tanítsd a halat úszni!"

2012. okt. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

1 millióból például taxizni tudnál, ha már van autód. Esetleg veszel egy utánfutót, és valamilyen piaci rést találva, vásározni is lehet. Ilyesmiben kellene gondolkodni.


Amit ne csinálj:

-Ne nyiss boltot bérelt helyiségben, mert úgy sem fogod tudni kitermelni.

-Ne vásárold be magad semmilyen franchiseba, mert tuti bukta.

-Ne állj össze hasonló amatőrrel, mert együtt buktok. De nálad okosabbal se, mert akkor meg kitúr.

2012. okt. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
A legjobb az,ha nem hallgatsz itt senkire,mert másoknak nem az az érdeke,hogy neked jó legyen.Saját magadtól kell rájönnöd mindenre:)
2012. okt. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Talán érdemes lenne külföldön tenned egy kanyart - arra elég a millió.
2012. okt. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Anno én is ennyiből kezdtem,100ft-os jellegű boltot nyitottam...egyéni vállalkozóként

Szerencsémre a bérleti díj igen kedvező volt,az üzlet nagyságához képest(faluban) Jól megyegetett...

Igaz nyáron kicsit lightos-abb a forgalom,de az ünnepek,nagyobb névnapok,iskolakezdés stb.. közeledtével egész jól alakultak a dolgok...

pl.mikulás előtt ha van közelben iskola,óvoda és a szülői közösség nálad vásárol erre az alkalomra(mert ugye még szokás megajándékozni a másikat,legalábbis nálunk igen)ez jó kis forgalom a boltodnak...stb..

Szuper gazdag nem leszel,de jól el lehet lenni vele és csak saját magadnak felelsz,nincs idegesítő főnök,nem kell mások nyűgét elviselni!!! csak a vásárlók vannak..

Nem kellett semmiféle külön tanfolyam hozzá,sokan emlegetik a boltvezetőit,olyanom nincs,igaz Kereskedelmi iskolát végeztem,ez bőven elég volt...


másik:

Nekem pl. a Fornetti(ez finomabb,mint a konkurenciáé)is bejön még,igaz nem ingyen,de a cég ad pl.sütőt,pultot,reklámanyagot stb...

nem tudom még pontosan mit,ennek utána kell nézni...


Több dolgot is figyelembe kell venned,először is,hogy hol? mert nem mindegy... milyen a forgalom?

van-e a közelben hasonló? stb...stb...


Remélem tudtam valamennyit segíteni...

kérdezz nyugodtan,ha szeretnél még...

2012. okt. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező! Az előttem hozzászólókat java részben megcáfolnám!! Régi vágyam volt, hogy nyissak egy étkezdét. Dolgoztam egy helyen üzletvezetőként,én nyitottam meg az üzletet, mindent én intéztem. 2 hónap után akkorát estem a konyhán, hogy 1 hónapig kórházba voltam. Addig zárva volt az üzlet, mert nem akarták nélkülem kinyitni (én voltam a fő mozgatórugó) Kórház után még 1 hónapot otthon kellett lennem, alig tudtam lábra állni, ezért a főnök visszaadta a helyet!! Rá 2 hónapra hallottam, hogy kiadó a hely. Apósom unszolására felhívtam őket (hogy megnyugodjon) és olyan örömmel fogadott a telep vezetősége, hogy felvetődött, mi lenne ha én üzemeltetném, mert nagyon meg voltak velem elégedve a telepen levő cégek dolgozói. Sokan pályáztak rá és még azt sem tudtam honnan lesz rá pénzem. Sikerült hitelt szerezni, 1 hónap alatt elintéztük az engedélyeket és a teljes berendezést (mert teljesen üres épület volt). Még kézmosó kagyló sem volt. 80nm-es az üzlet, 30 embernek van kényelmesen ülőhely. Ha hiszed, ha nem, 700 ezer forintból rendeztem be az üzletet (mindenki úgy jön be, "ilyen igényes és kellemes helyet ritkán látni". Így indítottam el (minimális, kezdésre elegendő) árukészlettel. A konyha felszerelését 90%-ban használtan vettem. Kutattam éjjel-nappal a neten, felszámolt, bezárt étkezdéktől vettem főleg hűtőket (8-10e Ft-ért), olyan ipari tűzhelyet, ami a metroban 300e körül van, én 70 ezerre lealkudtam. szóval talpraesettség és nagy vágy is kell hozzá, nem csak pénz. Rengeteg utánajárás, telefonálgatás, utazás, cipekedés, szállítás, de úgy gondolom bőven megérte.(és nő vagyok) Normál esetben 2-3 millió legalább lett volna. ... Csak azért írtam le a történetem, hogy ha úgy gondolod nem elég az általad álmodott dologra a pénz, csak bízz benne és tegyél érte sokat és még annál is többet. Ha valóban akarod, sikerülni fog! Én úgy indítottam el a hitelt, hogy még nem is tudtam, hogy én nyerem meg a pályázatot. De aki mer, az nyer, mert az élet honorálja a tenni akarást.

Remélem kicsit segítettem.

Ha esetleg van kérdésed, írj nyugodtan. Hátha tudok segíteni... Mert nekem anno nem segített senki.

ÜDv, Ancsics

2012. okt. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon szép történet. Ebből is látszik, hogy ha meg van a kellő kitartás, tehetség, rálátás, és persze bátorság, akkor tök mindegy, hogy milyen a gazdasági helyzet, sikereset lehet bárki.
2012. okt. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!