Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó lehet kft...

Egyéni vállalkozó lehet kft ügyvezető igazgatója?

Figyelt kérdés
tehát. jelenleg egyéni vállalkozó vagyok, de szeretnék egy kft-t alapitani. vállalkozóként sikerült 300-400 ezer ft szja, stb hátralékot felhalmoznom. igy alapithatok e egyszemélyes kft-t? valamint igaz e, hogy ami tartozást eddig felhalmoztam, azt az alapitott kft-n nem tudják behajtani, hiába én vagyok az ügyvezető? illetve mi történik akkor, ha a nevemről mindent leíratok, a jelenlegi címemről kijelentkezek, de sehova nem jelentkezek be? ekkor (papíron) hajléktalan leszek. így a magánszemélyként felvett hiteleket ugye nem tudják behajtani. ez igaz?
2012. nov. 12. 01:39
 1/2 anonim ***** válasza:

egyéni vállalkozóként van könyvelőd, úgy gondolom, őt zaklassad.


Egyébként pedig lehetsz, és a többit kérdezd meg tőle

2012. nov. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen lehetsz ügyvezető. A magánszemélyként, egyéni vállalkozóként felhalmozott adósságot a Kft-n nem lehet behajtani, más tészta viszont, hogy a Kft-ben a tulajdonjogot az üzletrész testesíti meg, ami a neveden van, mely egy vagyoni érték, úgy mint a részvény, tehát végrehajtás alá vonható, árverezhető. A végrehajtónak nem az számít hogy hol vagy bejelentkezve, hanem hogy milyen ingatlan van a neveden, bankszámla, stb onnan nem jelentkezhetsz ki. A bejelentett lakcímről csak az igazolhatóan te dolgaidat viszi el. (tv, hűtő...stb) de ha már együtt élsz valakivel és az azt mondja, hogy ezek az ővé, már nem foglalja le.

2012. nov. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!