Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Sok támadás éri a cégemet (és...

Sok támadás éri a cégemet (és ezzel engem is). Hogyan tudnák ellene védekezni?

Figyelt kérdés

1 éve alapítottam egy egyszemélyes kft-t, aminek keretein belül ruhákat árulok a Vaterán. Használt ruhákat veszek számlával és ezeket adogatom el. Hozzáteszem, hogy éppen hogy megélek belőle, tehát így leadózva, járulékokkal nem a legjövedelmezőbb.

Mégis mindennapos a beszólogatás, kapom a leveleket, hogy ugyan hogy adok számlát, vigyázzak, mert jön a nav; becsmérelnek, hogy "túlárazott turis cuccokat árulok, egy senki vagyok", illetve egy egyén most azzal fenyeget, hogy a VPOP-hoz fog menni egyenesen.

Baromira rosszul esnek, marhára lelkiismeretes ember vagyok, és nagyon komolyan mondom, hogy valóban adózok utána, teljesen tiszta minden, tehát nem sumákolok.

Ma is jött egy hasonló b*sztató levél, és teljesen elkeseredtem.:( Szeretem ezt csinálni, van is rá igénye a vevőimnek, de ez a sok támadás teljesen felőröl, estefele már hányingerem is volt emiatt.

Hogyan tudnék védekezni? :(


2012. nov. 24. 20:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Sok a ráérő ember. Ha úgy érzed, tisztán csinálod, ne foglalkozz az ilyen levelekkel.
2012. nov. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nézd! Vannak emberek akik egyszerűen irigylik mások apró sikereit. Így ha kell belekötnek, fenyegetőznek mert ettől érzik jól magukat.

Te azt írod, hogy becsületesen csinálod az üzletet. Akkor mi a gond? Mitől félsz??

Legközelebb ha kapsz egy pocskondiázó beszólást vagy fenyegetést akkor tessék ennyit reagálni rá.

- Tisztelt Uram/hölgyem! Felőlem mehet a VPOP-hoz vagy akár a Magyar köztársasági elnökhöz. Nyugodtan járassa le magát. Én tudom hogy rendben vannak a papírjaim, mindenért becsületesen adózok.. Szóval menjen nyugodtan, én ettől függetlenül jól fogok aludni..

Aki meg pocskondiáz annak lehet ezt írni

-Ha nem tetszik önnek az áru amit kínálok nem gond. Nem kell megvenni. Akkor legyen oly kedves és vásároljon máshol. Hál istenek az ön személye nem fog hiányozni,mert vannak akik elégedettek, és tőlem vásárolnak..

ennyi.

Sajnos a rosszindulatú emberektől sosem fogsz megszabadulni, ezért nem is érdemes vitába szállni velük.. Az ilyen típusú emberek pont a remélt vitáktól élveznek el, és szinte szándékosan provokálnak másokat..

2012. nov. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a könyvelés rendben van, és ha az eladott árú megfelel a hírdetéseidnek akkor nyílván tiszta a lelkiismereted, nincs okod emiatt aggódni.
2012. nov. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok, jól esik, hogy írtatok.

Még ha meg is büntetnének, nem is az fáj, hanem hogy próbálok legálisan boldogulni és ez az eredménye, hogy bántanak. Talán ha akkorát szakítanék, nem érdekelne, hogy írkálnak, de így, hogy éppen megélek belőle és még fenyegetőznek is, marha szar érzés.

2012. nov. 24. 21:17
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük.. Gondolj arra, hogy csak rosszindulatúak, és irigyek hogy nem ők csinálják..

Ha minden oké a könyveléssel akkor nincs miért aggódni. Akkor csak rinyáljanak..

2012. nov. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

nagyon sok a rosszindulatú ember főleg itt Magyarországon ne foglalkozz velük.

ui: van most cipo baxx ruhád?

2012. nov. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi, megnyugodtam most valamennyire :)

ui: cipo baxx nincs, ezek használt, de újszerű kabátok, felsők :)

2012. nov. 25. 01:54
 8/17 csibexke ***** válasza:
77%

Az ilyen kedves embereket simán letudod tiltani a vaterán.


Amugy a gond az,hogy sokaknak kell a pénz és nem jó árakat szabnak meg,drágán adják. Az egy dolog,hogy szerinte egy kabát 5000 ft-ot ér,mert annyiért vette,de az árakat a piac diktálja. Vagyis a többi kinálat miatt az árak szépen lemennek,egymás alá igérnek. Ezért ragad be sokak cucca és dühösek ha másnak elkel...


Ha az üzlettel minden oké,akkor nincs miért aggódni.


Ajánlom ne legyél emiatt lelkizős,mert azon kivül,hogy kiborulsz,el fogsz sülyedni az üzletben.


Ezért mondják,hogy az üzletbe nincs barátság se érzelem.


Apropó árak: 1 hónapja vettem egy Pierre Cardin babakocsit 1300.- ért a vaterán. szép állapotú,pedig a 3. tulaj vagyok. Bolti ára újonnan 42.000 ft,amihez babahordozó is jár újonnan. Ehez én nem kaptam,így tegyük fel érne 30.000 ft ot. Használtan meg legalább 15.000 lenne. Szerinted az eladón nem látszott,hogy szarul járt? :D De ilyen a piac,ennyiért tudta eladni,mert használt és sokan a használtat nem szeretik. :)

2012. nov. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

Üdv!


Ne foglalkozzál velük az ilyenek csak irigykednek!Mivel te teljesen tiszta vagy nincs mitől tartanod!Legyél büszke a sikereidre és járjál emelet fővel,küld rád bárkit de úgy sem talál rajtad fogást hiszen tiszta vagy.

A napokban én is árultam egy 30 ezer ft-os márkás kabátot a vaterán ami nagyon szép állapotú volt és kb 3-szor lett kimosva segy folt se egy szakadás se nem volt kibolyhosodva.Én azt a kabátot 6000 ft-ért árultam mert tudtam hogy az emeberek úgy sem adanak érte többet pedig így is még ért 15 ezret.Lealkúdta 5000 ft-re.Elküldtem neki és pórbált ebbe abba belekötni.Az ilyen szerencsétlen menjen az anyukájába ha nem tetszik neki akkor menjen ki a kínai piacra és vegyen egy gagyit 5000 ft-ért vagy vegye meg 30000 ft-ért újonnan.Én vagyok az eladó én diktálok ha nem tetszik lehet menni máshova.Az ilyen embereket egyből tíltom és próbálom kiszűrni,és hülye filléreskedőkkel nem foglalkozom.Ezt azért írtam le mert legtöbbször nekem a vevőkkel gyűlik meg a bajom és pontosan azért mert én lelkiismeretes vagyok és mindig márkás cuccokat de nem széthasználtakat árulok és olyanokat amit én is felvennék még.Én nagyon sokszor belefutottam ilyenbe hogy a csomón is a csomót keresi,ilyenkor illedelmesen közlöm hogy akkor vegy meg 30-40 ezerért vagy menejen ebből a pénzből a kínai piacra.

2012. nov. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igen, tapasztalatból mondom én is, hogy ezek a filléreskedőek a legrosszabbak. Ha ingyen kapná, akkor meg az lenne a baj.

Már le is tiltottam a legutóbbi beszólót és sokkal jobb, nem kell görcsölve várnom, hogy mit ír vissza! Könnyű nekik arctalanul dumálni.


A babakocsival kapcsolatban: 1 Ft-ról indította, azért lett ennyi? Nagyon jól jártál:)


A kabátos problémát pedig teljes mértékben át tudom érezni, megkapja olcsón, ebből meg arra asszociál, hogy akkor biztos sz*r. Nem szabad jószívű lenne (sajnos), mert a magyar ember - természetesen itt is tisztelet a kivételnek - a drágáról hiszi azt, hogy jó, az olcsóról pedig fordítva. Ez van, gyanakszik, hogy miért ennyi az annyi, mikor többet ér. Lehet, ha többért kínálnád, normálisabb ember is venné meg. :/

2012. nov. 25. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!