Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit kezdenél 800nm-es földdel?

Gratis30 kérdése:

Mit kezdenél 800nm-es földdel?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömnek van 800nm területe amit egészségügyi problémák miatt nem tud művelni. Felajánlotta, hogy kezdhetnék vele valamit. Ötleteket várnék, hogy szerintetek hogyan lehetne ebből a földből a lehető legtöbb nyereséget kihozni? Mezőgazdasági tapasztalatom nem túl nagy van ezért első körben nem túl érzékeny növényekre gondoltam vagy fenyvesre. Várom a komoly ötleteket!

2012. dec. 15. 20:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

800 nm2??? ez ugye csak vicc akart lenni?


Lehetőségek kerti medence a gyerekeknek+ kifutó a kutyának :)


Termelj lucernát az mindig eladható :))))))) kb 6-8 db db kis bálára való ki is jönne, ami bálánként 350 Ft körül mozog, nem hiszem hogy túlságosan meggazdagszol, de ne add fel!

Saját kezűleg tervezed felásni, művelni? Ez esetben a délutánjaid megoldódnak, traktoros bálázás esetén 60-100 Ft bálánként a munkadíj+ az irdatlan mennyiségre való tekintettel ismeretlen mértékű extra díjra számíthatsz :)

2012. dec. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem írtam, hogy milliomos akarok belőle lenni, csak adódott ez a lehetőség és szeretnék élni vele. 800nm miért lenne vicc? Nincs nagy tapasztalatom ezért kérdeztem!
2012. dec. 26. 13:37
 13/22 anonim ***** válasza:

A mérete miatt, 1ha az 10 000 nm2


Google-ba beírod pl. lucerna/kukorica/búza/stb. termésátlag megkapod a termésátlagokat ezt szépen leosztod 12,5-el kijön az mire számíthatsz.

Lucerna eleve értelmetlen, ha eladásra gondolsz a költséged meghaladná a bevételt = bukó


800nm2-es területet kiskertnek, hobbikertnek neveznek. Ennek ellenére sok városi ezt hatalmas gazdaságnak éli meg, pl korábbi hozzászólás ahol 1400nm2-t több család fog megművelni.

Az én hobbikertem 1300nm2 ez a terület a 3 tagú családomnak a nyári lecsókészítéshez+ csemegekukorica főzéshez elég+ a dinnye satnya lett+ megoldott a krumpligondunk persze csak addig amíg szét nem rohad.


Öntözésre nélkül krumpli+kukorica+bab+paradicsom ami megél, idei nyáron a paradicsom kivételével minden elég satnya lett!

Öntözés drága kiskert felásása sok idő traktor ezen kis területért elkér 10 000et. A vetőmagok horror áron vannak (pl. 51 db-os vetőburgonya 1250Ft), génmódosításnak hála hiába fogsz magot salátán/ kukoricán/ borson nem lesz belőle max. csak bemutatópéldány


Borsót 3or vetettük újra kiadás -10 000Ft, termés keményen 1 levesre elég volt értéke felbecsülhetetlen:)

2012. dec. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
79%

Én csak egy alternatívát írtam saját tapasztalatból a kérdésre..


Az sajnálatos, hogy nem maradt meg semmid, és sok volt a beruházásod,ami nem térült meg. Fején találtad a szöget, mi azokból szerveződtünk, akik városiként szeretnének hobby kertet művelni, saját maguknak zöldséget gyümölcsöt termeszteni. Mondjuk mi előbb gondolkodtunk,utána cselekedtünk, így alapból biztosított, hogy ne fussunk bele az általad kifogásolt dolgokba(hibákba)... Magas vetőmag árak,felszántás költsége, drága öntözés, stb. De ez már off :-)

2012. dec. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"Mondjuk mi előbb gondolkodtunk,utána cselekedtünk, így alapból biztosított, hogy ne fussunk bele az általad kifogásolt dolgokba(hibákba)"


Kifejtenéd bővebben?

2012. dec. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
79%
Nem tartozik a kérdéshez, offolni nem akarok, a lényeg, hogy ahogy itt a kérdező is írta, hasonlóan egy olyan területet kaptunk meg, amit nem tud művelni a tulajdonosa. Az igény megvolt egyik oldalról, mert elég sok ember szeretne kertészkedni, kicsit kimozdulni, de nem feltétlen meggazdagodni. Itt találkozott a két igény, és sikerült megoldani olyan formában a költségek finanszírozását is, hogy a családoknak ne kerüljön pénzébe, csak a munkájukba. Ehhez pedig találtunk finanszírozási lehetőséget, alapítvány által. Mindenki jól járt. A tulajnak művelve van a kertje, a családok termeszthetnek maguknak, az alapítvány meg tesz a céljaiért.
2012. dec. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Alapítványos dolog nem tűnik rossznak, de tényleg kicsi sok családnak ekkora föld. Gondolkodtam még a fokhagymában, Bálint gazda oldalán utána néztem. Azt írja róla, hogy igénytelen és nem kel öntözni sem, no meg kártevője sincs. És a fokhagyma eladási árából kiindulva nem tűnik rossz befektetésnek, bár a dugványozni való hagyma árának nem jártam még utána.
2012. dec. 27. 15:32
 18/22 anonim ***** válasza:

Zsákos kiszerelés 25kg esetén 800Ft körül

Dobozos esetén gazdabolt 250 gr-os 400-1200 Ft között

Zsákosból kis tétel értve ez alatt a teljes zsák 1400Ft/kg


Vadkárról mit írt Bálint gazda? Van kerítés? Szolikedvelő lakosság milyen számban képviselteti magát a környéken?

Idén meglepődtem hagymafronton, cserebogár lárva valami oknál fogva rávetette magát a hagymámra!

2012. dec. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Kérdezőhöz 1 kérdés: engedélyezed a korábbi hozzászóló alapítványos tapasztalatainak kifejtését?

Amikor én kértem rá off téma szöveggel lerázott

2012. dec. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Persze, hogy engedem, engem is érdekelnének a részletek!
2012. dec. 28. 14:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!