Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha én 15 éves vagyok, akkor...

Ha én 15 éves vagyok, akkor megtehetem-e azt, hogy eljárkálok másokhoz számítógépet szerelni, javítani satöbbi pénzért? Lenne e belőle büntetés a szüleimnek/nekem illetve kell-e adóznom ez után?

Figyelt kérdés
(hirdetés lenne az újságban meg ismerősökkel)
2008. máj. 31. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kezdd inkább ismerősök körében a szerelgetést, ha jól dolgozol, úgyis továbbajánlanak másnak. Újságban nem hirdetném, hiszen elvileg 16 éves kor alatt nem is dolgozhatnál.


(Azt pedig már csak zárójelesen jegyzem meg, és ez abszolút az én szubjektív véleményem, hogy nem bíznám egy 15 éves gyerekre a gépem javítását. Ha már fizetnem kell érte, akkor olyanhoz fordulok, akinek szakmája ez, nemcsak hobbi.)

2008. máj. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg miután nem vagy még 16 éves, nem dolgozhatnál, de ha mindenképpen szeretnél, szerintem akkor se hirdess egyelőre újságban! A szüleidet súlyosan megbüntethetik, ha kiderül az életkorod...
2008. máj. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

aham, köszi a válaszokat (mondjuk nálunk tesco-ba 15 től lehet menni)


OFF: (az első reagálónak)igaz te ezt nem tudhatod és nem is akarok vitát ebből de értek annyira a géphez mint mondjuk egy tapasztaltabb rendszergazda (eléggé nagy kocka vok)

2008. máj. 31. 20:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Meg ehhez elvileg kéne vállkozói igazolványt kiváltanod az apeh-nál, amit ugye ennyi idősen nem tehetsz meg, így lenne teljesen hivatalos, és akkor adóznod is kéne, de szerintem csináld ezt csak így fusiban ismerősöknek.

15 évesen szülői engedéllyel egyébként végezhetsz diákmunkát.

2008. jún. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

hát az itt a probléma, hogy diákmeló és stb helyeken 16 alatt pápá van, csak tesco ban foglalkoznak 15évesen az emberrel

(de ott is: akkor kell menni ha haívank [ha este 2kor akkor menni kell, ha éppen fürdesz akkor is], a többiek mindig szekálnak, a 60ezres fizetést karácsonykor utalták ki, és abból is csak 15 ezret)(jászberény, osztálytárs beszámolója)

2008. jún. 2. 18:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindentol fuggetlenul: miert kell neked 15 evesen dolgoznod?

(Mert ha olyan nagy kocka vagy, akkor biztos, hogy nem 5 eves geppel "nyomulsz" ergo, csak nem az ehalaltol mented meg magad, es a szuleidet...

Amugy, szerintem nyugottan vagj bele - csak ha kerdezik az ugyfelek, mond azt, hogy 18 vagy, csak nem latszik. :)

(miert nem megy a legujabb ubuntu kernelel a legujabb ati meghajto, radeon9550-es kartyaval? -_- )

2008. jún. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

jó volt a tipped tényleg full új gépem van de anyumékat csak 10éves korom óta nyüstölöm h legyen új és 2007 karácsonyra végre beleegyeztek ^^


és amúgy meg egy kis zsebpénz sosem árt :D (mer ugye az iPod Touch nem olcsó :P)


ui: Mert a 9550 régi kártya és már nem tették bele az ubuntuba, szedj le drivert és egyebeket (nem nagyon használok linuxot szal nem nagyon értem mit, s hogy) tess linkek:


[link]


[link]

2008. jún. 6. 14:45
 8/8 anonim ***** válasza:
kezd az ismerősökkel és mondd nekik, hogy ajánljanak téged másoknak is, ha valakinek problémája van a gépével :) én és párom így csináljuk, én honlapot-kiadványt szerkesztek ő meg gépeket javít
2008. dec. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!