Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan kivitelezzek egy olyan...

Hogyan kivitelezzek egy olyan vállalkozást, ami tulajdonképpen vásárlás-közvetítésen alapszik?

Figyelt kérdés

Közvetítő lennék Eladó és Vásárló fél között természetesen haszonnal,tehát tulajdonképpen teáorban a kereskedelembe sorolható? Mondjuk "4779 - Használtcikk bolti kiskereskedelme"? De úgy,hogy nincs üzlethelyiség?


TEHÁT, olyan területen élek,ahol pl.:Vatera alig ismert,Én meg már évek óta mondhatni mindent onnan vásárolok...

Nappalis vagyok,tehát az EV most nem okozna külön kiadást...Csak egyszerűen nem áll össze a kép,miként lehetne az ötletem jól kivitelezni. Ehhez várok javaslatokat.


Eddig EV -> 4779 -> szórólapozás,eddig jutottam + a boltokat is szívesen megkörnyékezném 1-1 jó ajánlattal,ha valami olyanra aukcióra találok,ami érdekes lehet (több darabos aukciók) számukra.

Huh,van egyáltalán ilyen "mindenes" megnevezésű tev.kör? Tulajdonképpen egy "Vatera boltos",vagy mi lennék Én így? Várok minden ötletet, értelmes hozzászólást!


Köszi!



2013. jan. 15. 16:33
 1/9 A kérdező kommentje:

Vagy ez: [link]

Névjegykártyámat leadnám a környék boltjainak is,pár ajánlattal megtűzdelve... Vagy ehhez már ez kéne?: [link]

2013. jan. 15. 16:45
 2/9 anonim ***** válasza:

Megpróbáltam másodszorra is neki rugaszkodni, de nem értem.

mit is szeretnél pontosan?


Közvetíteni pl. a Vatera felé oda-vissza helyieknek?


Vagy saját adásvételi honlapot üzemeltetni?

2013. jan. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyébiránt, amihez nem kell üzlet és végzettség, az ez:



4791 - Csomagküldő, internetes kiskereskedelem

2013. jan. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ne haragudj... Én is nekirugaszkodom mégegyszer.:) Nem szeretnék honlapot üzemeltetni,ugyanis pont azt próbálom megragadni,hogy az itteniek nem hódolnak az internetes vásárlásnak. Én viszont igen,mert látom,hogy A-Z-ig mindent meg lehet venni és jó áron. Szeretnék egy ilyen "mindenes" lenni itt a környéken,akihez fordulhatnak ha elromlott a mosógép és nincs pénz újra,de akkor is ha melegítőt vagy parfümöt szeretnének olcsóbban. Mind a magánemberek mind a kereskedők számára elérhető szeretnék lenni. Így talán érthetőbb?
2013. jan. 15. 17:09
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor viszont talán ez:


4799 - Egyéb nem bolti, piaci kiskereskedelem

2013. jan. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Egyéb ötlet (teáorokon kívül)?
2013. jan. 15. 17:28
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként vajon 4799 az,ami lehetővé teszi stand felállítását rendezvényeken,vagy piacokon?
2013. jan. 15. 17:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha családi házban laksz állítsd fel az udvaron és szervezz bele heti vagy havi garázsvásárt. Pár szórólapot nyomtass ki otthon, szórd szét a településen, vagy beszélj a helyiekkel. Ha van pl. garázsod, akkor meg az sem kell induláshoz. Ha van eladó cuccod, vagy rendelsz le Vateráról, ami érdekelheti a helyieket,azt eladhatod 600.000 Ft-ig adómentesen.


Ehhez még egyéni vállalkozói sem kell és nincs könyvelési költséged.


Ezzel a helyiek tudni fogják, hogy nálad lehet ilyen cucokat venni. Promózhatod, hogy ha későbbiekben is kell valami, "bármi" beszerzed. Amikor eléred a 600.000 Ft bevételt, kiválthatod az egyéni vállalkozóit, közösségi adószámot és az első évben legyél alanyi adómentes.(6 millióig lehet)+ Legyen számlatömböd és egy számlázóprogramod. (nem tudom kell-e még, de ha kell kérj nyugta adási kötelezettség mentesítést a Nav-nál, hivatkozva a nem rendszeres nyitvatartásra, és forgalomra)


Ugyanaz a felállás, csak már cégszerűen. Itt már többféle lehetőséged van. Pl. vételi jeggyel veszed át a terméket saját pénzen, vagy bizományba rakod ki. Ha elkelt, kifizeted a vételárat a tulajnak, a jutalékodat levonod.

Ugyanakkor szeretik pláne nagyobb értékű cuccoknál a beszámításokat is, így némi forgó tőke ehhez nem árt.


+ gondolkozz el egy saját webshopon is a Vatera mellett.


Ha bíznak benned, akkor megfontolhatod azt, hogy rendelésre hozol különböző új termékeket is olcsóbban.

Ezt nem a Vateráról kell rendelni, hanem importból az unióból.


Regisztrálhatsz ún. b2b oldalakon, és viszonteladóként rendelhetsz áfamentesen. És mivel alanyi adómentes vagy, neked sem kell Áfa-t számláznod így olcsóbban tudod adni a cuccaidat.


Ha nincs tőkéd, akkor az a hátulütője, hogy előre el kell kérni érte a pénzt előlegszámlával. Ha viszont a kis településen bíznak benned a helyiek, akkor talán nem lesz gondod vele. Neten általában az olcsóbb árra, már szoktak előre utalni, ha cégszerű vagy.Sokszor még magánszemélynek is, de azt ne tedd!! Sok a csalás e téren.


Az új cuccokat, listázhatod a saját webáruházadban is, így nem csak a helyiek, de az országból bárhonnan, legjobb esetben még külföldről is rendelhetnek tőled.


A részletekről könyvelővel egyeztess, ha vállalkozásban akarod csinálni és vidéken élsz keress meg privátban, beszerzésekben és online boltban tudok segíteni.

2013. jan. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Örülök,hogy ilyen kompetens embert fogtam ki a témában. Pár éve szerettem volna használtruha üzletet nyitni,így némi emlékem van az egészről (nyugta adási kötelezettség mentesítés stb) de már nem sok.

Számomra viszont ez a 600 ezer ft-os dolog új,nagyon.Magánszemélyként kiállhatok árulni bárhová (úgy értem garázs,udvar vagy bérelt stand)? De ha mindezt nem EV-ként csinálom,akkor hogy nézem azt mikor érem el az összeghatárt?

Meg van még pár dolog ami nem tiszta,de mára ennyi elég.:)

Köszönöm segítséged.

2013. jan. 15. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!