Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy lehet megélni úgy hogy...

Hogy lehet megélni úgy hogy ha nincs munka télen és ősszel és fél évig dolgozik az ember havi 60-70 ezerért, vagy akár 100. 000ért?

Figyelt kérdés

Festő vagyok. Tavaly nyár óta keresek munkát de eddig olyan munkám volt hogy nem is volt meg minden nap a teljes műszak és így 60-70 ezernél többet nem kerestem.

Jöttek a hideg idők és azóta alig volt pár napos munka. Bejelentve nem voltam.

Szerettem volna autóra gyűjteni de ha lenne is rá pénzem akkor az egész évi fizetésem annak a fenntartására menne el.

A festők, kőművesek akik nem vállalkozók azok hogy tartják el a családjukat amikor télen nincs munka.

Más is ilyen keveset keres? Vannak olyn festő vállalkozók akiknél havonta 200.000körül lehet keresni?


2013. jan. 24. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömet, aki szobafestő, már hetedik éve nyüstölöm, hogy tegyen félre a keresetéből. Nem vagyok hajcsár, azt mondtam neki, először kezdje 10 ezer forinttal, majd azt lassan növeljük a fizetése 10%-ra, utána minimalizálja a kiadásait és tegyen el, amennyit csak tud.


A srác szokás szerint nincs bejelentve, se nyugdíj, se TB. Igazi tücsök a meséből, nyáron van munka, dőzsölés, télen szó szerint éhezik. Néha vannak nagyobb munkái (milliós munkák), amikor megkérdezem három hónap múlva, hol a pénz, nem tudja megmondani.


Hét év kevés volt ahhoz, hogy rávegyem arra, hogy egy-egy tízest félretegyen, ahogy arra sem tudom rávenni, hogy írja a kiadásait. (Naponta költ csak kis üveges üdítőkre 7-800 Ft-ot.)


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy te tegyél el a semmiből, csak arra akartam rámutatni, hogy vannak olyanok a szakmádban is, akiknek nálad jobban megy, szóval neked is van hová fejlődni.

2013. jan. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"Nem vagyok hajcsár, azt mondtam neki, először kezdje 10 ezer forinttal, majd azt lassan növeljük a fizetése 10%-ra,"


Ha a fizetése 10%-a ezek szerint több mint 100.000ft.

Nem vállalkozó véletlenül? Mert havi 300.000ftból már lehet félretenni.

2013. jan. 24. 19:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vállalkozó. Hol egyénileg, hol vállalkozás alkalmazásában vállal munkát. Mint mondtam, nincs bejelentve, TB-re, nyugdíjra nem jogosult.


Konkrét fizetése nincs, de a munkákért elég szép pénzeket kap. Viszont biztos nincs 300 a nettója. Annyija viszont lenne, hogy nyáron legalább télre eltegyen valamennyit.

2013. jan. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!