Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szívesen át helyezném a cégem...

Szívesen át helyezném a cégem valamelyik Európai nagyvárosba és üzemeltetnék pár éjjel-nappali közértet, hogyan fogjak hozzá és hol érdemes?

Figyelt kérdés
Pesten van 3 üzletem, de az adók és az újabb hülye törvények megfojtanak. London szimpatikus lenne, de semmi ismeretségem nincs.

2013. jan. 24. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Éltem, Londonban Dublinban, már mindent átvett spar, tesco lidl, nagyon kevés kisbolt van, azok pedig araboknak, lengyeleknek, kínaiaknak van.

A bérleti díjak magasak, üres üzlet pedig a jó helyeken nincs vagy olyan összegben, hogy az elvinné mindened.

Egyébként ott se rózsás a helyzet alig 2 hete tönkrement egy 1000 üzletet üzemeltető cég, igaz ők cd,dvd, játékok eladásokból éltek és olcsóbbak voltak mindenkinél, igaz nem volt konkurenciája, csak egy-két kiskereskedő, mégis erre a sorsra jutott, most találják, ki, hogy mi legyen.

Ha oda készülsz, készülj fel anyagilag rendesen, mert nem lesz könnyű. Sok sikert hozzá!

Ha van kérdésed írj priviben.

2013. jan. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben más stratégiát választanék. Ha rendelkeznék ilyen kp állománnyal, akkor lefelé integráló stratégia lenne a legjobb. Nem tudom, hogy pontosan mennyi tőkéd van. De simán ki lehet Magyarországon is hozni egy sikeresen működő élelmiszer ipari "láncot".
2013. jan. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

30-40Ft a tőke, de nem azzal van a baj, hogy itthon nem megy, hanem azzal, hogy hetente új jgszabályk lépnek érvénybe amiről egy halandó nem is tud és nekünk kötelező költség! Elég volt!

Január: kötelező cég újra alapítás 85.000.-

kötelező haccp felülvizsgálat, tűzvédelmi, érintésvédelmi,...bltonként 100.000.-*3

kötelező pénztárgép kiolvasás 10.000*3

hamarosan bevezetik az új apehos géprendszert ami kb 100-150.000*3

Már a felmsást is csak védőszemüvegben végezhetjük, ami megint költség..

és még sorolhatnám naphosszat. Nem elég az adónk, kell az összes pénzünk. Havi10 millás forgalom mellett szinte semmi sem marad. Na ezért mennénk máshová ahol nem kell zacskóba szarni, lemérni, feldátumozni, szelektíven tárolni, fizetni az elszállításért és holnap előlről kezdeni.

2013. jan. 25. 08:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ezeknek az előírásoknak jó része EU-s előírás.

A NAV-os baromságok nem, de az élelmiszer-biztonsági, higiéniai előírások jó része az az, tehát bármelyik EU-s országban kötelező, sőt....

2013. jan. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!