Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes a rövid nappali...

Érdemes a rövid nappali alvásainkat megnyújtani? Sikerült valakinek? Hogyan?

Figyelt kérdés

5 hónapos fiamnak nagyjából 2 óránként sikerül aludnia egyet. Újabban délelőtt alszik két rövidet (30-50 perc közöttiek), délután egy hosszút (kb. másfél óra) és egy rövidet. A hosszúnál is felsír kb. 30 perc után, de vissza lehet altatni. A többi alkalommal hevesen tiltakozik ellene. Így 4x alszik. Suttogóban olvastam, hogy állítólag át lehet programozni, hogy de. is aludjon egy hosszabbat, meg du. is, és este egy rövidet.

Éjszakai alvással együtt kb 14 órát alszik egy nap.


2011. máj. 21. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekünk 5 hósan kezdődött ez kb...most 7 hós és naponta alszik 3-4szer fél órát.Néha dél körül vissza tudom altatni, és akkor alszik még 1 órát, de azt kizárólag ölben...nem tudom miért van,próbálkoztam sok mindennel, de mintha 30percre be lenne állítva...szóval jó ötleteket én is szívesen fogadok:)
2011. máj. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem 3x aludt félórát ennyi idösen, aztán 6 hós kora után elfogyott a türelem, és úgy csináltam, hogy 10-ig kihuzta mindig, aztán aludt félórát, majd lekötöttem 2-ig. ekkor letettem, elöször csak megint félórát aludt, de kb egy hét után beállt így és minimum 1x másfél órát is alszik.
2011. máj. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Most 11 hónapos a lányom, érdekes, ő is fél óra után fel szokott sírni, pontosan nem tudom mióta, de hónapokkal ezelőtt kezdődött. Mivel nagyon nehezen alszik el, én is próbáltam nyújtani a napközbeni alvását. Nálunk az vált be, hogy amikor felsír, akkor iszik pár korty vizet a cumisüvegéből, visszaadom a szájába a cumit és vagy az oldalára, vagy a hasára fordítva egyszer kétszer megsimogatom a hátát illetve a tarkóját. Nem mondom, hogy mindig visszaalszik, de 10-ből 9-szer igen.
2011. máj. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Érdemes! Csak úgy lesz nyugodt és kiegyensúlyozott ha kipiheni magát.

Tudom miről beszélsz, én rengeteget szenvedtem a lányommal, mert én nem értem be annyival, hogy Ő ilyen és ennyi alvásra van szüksége.

30percet aludt és kész.

Mivel én a napirendhez is "ragaszkodtam" ennyi idősen mint most Nálatok, én arra törekedtem, hogy napi 3alvás legyen.

Délelőtt aludt 30percet, akkor hagytam felkelni, ebéd utáni alvásnál viszont ha felébredt, vissza altattam és délután aludt még 30percet.

Azért is szenvedtem sokat, mert mindig vissza kellett altatnom, amíg el nem jött a nappali 2alvás, mert nem szokta meg :(

De muszáj volt így csinálni, hogy legyen rend az életünkben, mert tápszeres volt és máshogy nem tudtam összehangolni az alvást-evést-ébrenlétet.

Szóval kb.:2hónapig ez ment.

Utána kétszer aludt, az már jól ment, 11körül 30percet és délután egy nagyobbat.

Most egy éves és egyszer alszik nappal, 12:30-tól 15:00-15:30-ig

Ja és kizárólag én mindig csak kiságyban altatom.

Szerintem ez is fontos ilyen pici korban, csend és nyugalom, a pihentető alvás érdekében, sosem toszigáltam az utcán babakocsiban alvásidőben, vagy plázákban meg hipermarketekben.

De ez én vagyok, ilyen rugalmatlan :) mindig megkapom a védőnőtől.

Majd lesz rohanás az életében, ha viszem a bölcsibe :(

Nagyon nyugodt és türelmes gyermekem van, pedig már igen csak nyiladozik elég régóta.

Szóval szerintem érdemes segíteni Nekik az alvásban, próbálkozz, ha van türelmed.

2011. máj. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Érdemes próbálkozni, sokkal kiegyensúlyozottabb a gyerek, ha nem 30 perceseket alszik napközben.

Én délután le szoktam a kicsikkel együtt feküdni (10 hó + 28 hó). Ha együtt alszunk, akkor másfél-két óra az alvás, ha külön-külön altatgatom őket és nem alszok velük, az katasztrofális (meg utána az egész délután az esti alvásig...)

2011. máj. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! Kislányomnak is kevés az alvásigénye. 5hónapos korában ő 3*30percet aludt, éjszaka meg kb. 11órát úgy h vagy 3szor kelt. De semmi baj nem volt ezzel. Most 10,5 hónapos napközben már csak 2ször alszik éjszaka meg kb. 9-10órát 1keléssel.

Én úgy hosszabbítottam meg neki a délelőtti alvását h ha félóra múlva felébred gyorsan mellé fekszek és cicire teszem, mert amúgy cicin alszik is el. Így alszik délelőtt 1órát.

De a délutáni alvással már nagyon vigyáznom kell, mert ha olyan 4után alszik el csupán egy félórára akkor az éjszakába nyúlik a lefekvés... Így megpróbálom olyan 3óra elött elaltatni.

2011. máj. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A suttogó nagyon jó, használd is, ne csak olvasd! :)

Ha úgy érzed rövideket alszik, akkor szerintem is válts. Egy 15hós kisfiam van, de a következő gyereknél már biztos sokkal tudatosabban csinálnék mindent. Nála eddig szinte csak sodródtunk az árral. Szóval én már kihúznám az alvások közti időt. Pontosabb segítséget is próbálok írni, ha leírod h mikor ébred, mikor fekszik, mennyit alszik. Elkezdtem rajta gondolkodni, de ahhoz már rég volt 5 hós a fiam, h össze tudjam tenni a képet. :)

Amúgy a suttogó azt is írja, h mielőbb érdemes rászoktatni a babát az önálló elalvásra, mert sokkal tovább alszik akkor. Ha máshol alszik el, mint ahol ébred, akkor megijed. Ha ott ébred, ahol elaludt, akkor akár magától is visszaalszik. Hogyan altatod?

2011. máj. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
leírná valaki ezt a suttogó módszert?
2011. máj. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A módszer lényege, hogy kb. 4 hónapos kortól a babák nagyjából 2 órát tudnak ébren lenni, etetések 4 óránként lesznek. A napirend pl. így alakul: 7-kor ébred és eszik, fent van 9-ig, 9-11 (v. 9-1/2 11) alvás. Aztán evés 11-kor, 1-3 (v 1-1/2 3) alvás, 3-kor evés, és 5 körül még alszik egy kicsit, 7-kor evés és utána éjszakai alvás. Tehát napközben 4x eszik (este még javasol egy álometetést, 10-11 tájban)és 3x alszik (2 hosszú+1 rövid). A lényeg, hogy ha nem alszik 1,5-2 órát a hosszú alvások alkalmával, akkor meg kell nyújtani, erre 2 módszert ajánl: felvesz-letesz: ha sír felveszed, de ahogy abbahagyta leteszed, ha sír felveszed ismét,... (de előbb a kiságyban megpróbálod megnyugtatni). A másik, hogy ha tudod, hogy pl. mindig kereken csak 40 percet alszik, akkor 30 perc után bemész, kicsit ébresztgeted, de nem kelted fel, és akkor elvileg nem fog 10 perc múlva ébredni. A felvesz-letesszel tanítja a babát egyedül elaludni, fontos, hogy nem tartod már ölben, mikor megnyugodott, a kiságyban 6 hónapos korig a megnyugtatásra ajánlja, hogy susogj a fülébe és paskold a hátát (én a fenekét paskoltam mikor kicsi volt). 6 hós kor után csak a kezed ráhelyezed a hátára, hogy érezze a jelenlétedet, akkor a paskolás és a susogás már idegesíti. Én mindkét gyerekemet így tanítottam meg aludni. Az alvások meghosszabbítása nem tudom működik e (a nagyobbnál nem sikerült, ezért is kérdeztem, hogy valakinek sikerült e ezt a rendet kb. így megvalósítani), de az altatási módszer bevált. Bocs, kicsit hosszú lett.
2011. máj. 23. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!