Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tapasztalatok MLM rendszerrel...

Tapasztalatok MLM rendszerrel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy ki, hogy látja ezt a rendszert.

Érdekelne az adózás is a jövedelmek után.

Mit kell teljesíteni, mi a kockázat, tényleg ez

lenne a jövő...meg ilyenek

Pozitív és negatív tapasztalatok is érdekelnek...


2013. jan. 29. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Ne!


Tudod mi az a piramis játék? Na, ez pontosan olyan.

2013. jan. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kedves első. Kézenfekvő a kérdés:Tudod mi a különbség az MLM rendszer és a piramisjáték között?
2013. jan. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Minden héten van itt egy ilyen kérdés?
2013. jan. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Barátom, ez a gyakorikerdesek.hu
2013. jan. 29. 22:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Környezetemben régen rengetegen elkezdtek valamiféle MLMet, egy (max 2) éven belül mindegyik legyintve vagy épp szégyenkezve otthagyta. Azóta mindenki felnőtt (tipikus célközönségük a korahuszonéves tapasztalatlanok és a megélhetési pánikos képzetlen késő negyvenesek). Így szerzett jövedelmekről nagyon kevés ember tudna neked beszámolni.

Én mondjuk kerestem már 2 fajta MLM-mel (FLP és még valami aloeverás). Mindegyikről hallgattam, hogy ők mennyire a maguk urai lesznek és én mekkora lehetőséget hagyok ki. Kötöttem mindkettővel fogadást, miszerint ha 9 vagy 12 hónap múlva tényleg megkeresik nettóban legalább a 300.000 forintot 3 egymást követő hónapban, akkor fizetek nekik 300.000 forintot. Ha nem, akkor a talléros sörözőben meghívnak 3 sörre.


Nagyon jól esett a sör :)


Lehet az MLMet eltávolítani a piramisjátékoktól, de amíg az ember érdemi munkát nem végez, csak mindenki hálózatot épít és rizsákat hallgat és sikertanfolyamokra jár, addig csak önmagukból csinálnak hülyét. A 90-es évek végén boldog boldogtalant beszerveztek, engem is cibáltak ingyenes előadásokra, de mára már nagyon ciki lett.

2013. jan. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tényleg minden héten van ilyen kérdés lassan...


Ez a "rendszer" a nyerészkedés egyik legális formája. Legalábbis manapság kizárólag erre használják. Nem ugyanaz, mint a piramisjáték, de vannak hasonló vonások.


Ha jövedelmet is szeretnél belőle, nem csak vásárlási kedvezményt, akkor céget kell hozzá alapítani. Legalábbis az a legjobb, bár ezt az új KATA dolgot még nem látom át teljesen. EV és társai felejtős. Adózni rendesen kell, gondolom nem ennek a részleteire irányul a kérdés.


A követelmények változóak, a cégek marketingtervéből kell kimazsolázni. Sokatmondó tény, hogy számos cégé annyira azért nem nyilvános, hogy fönt legyen a neten.

A kockázat mindenhol kb. ugyan az. Tepertél egy csomót, jártattad a szád, hordtál mindenkit az előadásokra, aztán vagy fognak vásárolni, vagy nem.

A jövő határozottan nem ez. Hány világcéget tudsz mondani fejből, ami nem MLM? És hány MLM cég létezik összesen? Na látod.


Belső tapasztalataim nincsenek. Sok ismerősöm van, aki próbálkozott már vele, kb. 90%-ban felhagytak vele max. pár hónap után. Aki pedig még mindig foglalkozik vele, arról tudom, hogy nagyon gyéren keres. Olyat nem ismerek, aki kizárólag ebből élne, bár igyekeznek ezt a látszatot kelteni.

2013. jan. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vigyázz, megint neked megy valami véres száju mlm-es, hogy mennyire buta is vagy hozzá, bezzeg ő millákat keres:D
2013. jan. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hát nekem vannak ismeröseim, akik foglalkoznak vele, az egyik konkrét an ebböl él (több mint 10éve) nem is rosszul... viszont az adózásról sosem kérdeztem... a másik is megkeresi a fizetése dupláját és bár engem nem igen vonzanak az ilyen jellegű dolgok, néha irigylem őket...
2017. máj. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!