Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha nyitok egy webshopot,...

Ha nyitok egy webshopot, használt ruhákat árulnék, de nem szeretnék adózni, mivel a család ruháiról van szó, nem bálás, akkor hogyan tud ellenőrizni a NAV, ha akar? Ellenőrzi az ilyen shopokat egyáltalán?

Figyelt kérdés

2013. febr. 5. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Ellenőrzi! Ez üzletszerű értékesítés! Vagy adsz számlát, s adózól (persze ehhez vállalkozást is kell létrehozni).

Vagy buksz! Az idei ellenőrzések főként az internetes kereskedelemre irányulnak!!!

2013. febr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amúgy úgy tud ellenőrizni, hogy vásárol tőled!!!
2013. febr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:
Egy komplett webshopot a család ruháinak? Nem túlzás ez? Webshopot akkor szoktak ha irdatlan mennyiségről van szó, vagyis kereskedelmi mennyiségről. Pár saját holminak webshop? Tedd fel ingyenes hirdetési oldalakra és elkelnek majd. Adózni meg asszem, de lehet jobban tudod, évi 200e Ft tól kell ilyen esetben. Az összegben nem vagyok biztos de van ilyen limitje neki. Szerintem ezért webshopot ne nyiss, 1 mert meg is kell csinálni és ha nem tudsz weboldalt/webshopot megcsinálni akkor kakukk, 2 ha megcsináltatod lehet pénzbe kerül és még a kezelését is meg kell tanulnod. Szerintem dobd fel ide oda és elfogyogatnak a ruháitok.
2013. febr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2013. febr. 5. 15:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben 600 ezer...
2013. febr. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!