Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van egy nagyon jó számítógép...

Van egy nagyon jó számítógép fejlesztéshez kapcsolódó ötletem, és nem tudom mit tegyek! Kihez forduljak vele?

Figyelt kérdés

Megakarom csinálni és már lassan 3 éve motoszkál a fejemben, és bomba biztos!

A dolog megvan fejben, csak egy csapat kell, aki segít megcsinálni az elektronikai részét.

Nem tudom mi legyen. Keressek valakit akit érdekelnek az ilyen dolgok, és befektetne, vagy forduljak egy hardware gyártóhoz?



2013. febr. 14. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha el is mész valakihez kb 1000% hogy elhajtanak, persze meghallgatják az ötleted aztán ha szerintük van értelme és kivitelezhető akkor meg is valósítják mintha ők találták volna ki és te meg harcolhatsz az igazadért mintha a tiéd lenne az ötlet de mivel bizonyítanád ezt be.

Az tény hogy bárkihez mész nem fog megvalósulni, kivéve ha összehaverkodsz egy olyan emberrel aki megtudja csinálni és bevenne társnak a bizniszbe aztán vagy sikerrel jártok vagy kudarccal.

2013. febr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. Leírod részletesen az ötletedet, és szabadalmaztatod az EU-ban és USA-ban.

2. Elkezdesz házalni a kisebb cégeknél, ők bevehetnek téged társnak, vagy a nagy cégeknek eladhatod az ötleted.

2013. febr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. Válaszadó:

Az amit leírtál, vagy a legrosszabb esett, vagy én mondogatom magamnak a gyönyörű hazugságot. De azért annyira hülye nem vagyok, hogy ha már megmondom a találmányom lényegét, akkor íratok is egy szerződést, amibe belefoglalom, hogy ez az én találmányom és nem használhatják fel az engedélyem nélkül.

Én is arra gondoltam, hogy összehaverkodok valakivel, aki támogatna. Egy befektető akit érdekelne a dolog.


2. Válaszadó

Nincs tőkém szabadalmaztatni a dolgot, de már megvan a találmány részletesebb leírása.

Én is gondoltam már ilyen kisebb cégekre. Magyarországon van egy hardware gyártó cég, MAGYAR kézen... Lehet, hogy ott kéne kezdenem valamit?

2013. febr. 14. 21:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Magyar cég lenne az utolsó, akivel szóba állok.
2013. febr. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4. Válaszadó:

Ezt azért mondod, mert Magyarországon ha egy feltaláló akar valamit kezdeni a találmányával, itt nem tud vele semmit se kezdeni?

Ezen is gondolkoztam már. Leginkább jó kontaktokkal tudnék valamit kezdeni?

2013. febr. 17. 22:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem egészen erre gondoltam, hanem arra, hogy magyar cégeknél nincs szemetebb a világon. Átvernek, meglopnak, kisemmiznek. Ez a magyar mentalitás, és ezt teszi lehetővé a magyar jog, etika és morál.
2013. febr. 18. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor valami jó tanács bárkitől?
2013. febr. 19. 16:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként én nem fordulnék semmiféle nagy céghez, egyrészt valószínűleg elsikkadna az egész valamelyik bürokrata fiókjában, másrészt ha meg tényleg jó ötlet, ellopnák tőled, vagy kifizetnének bagóval, mondván, hogy te csak egy ötletet hoztál, de ők adtak hozzá mindent, pénzt, szakembert, anyagot. Legjobb az lenne, ha sikerülne megcsinálnod egy prototípust, és már úgy próbálnád eladni, vagy pedig tőkét, hitelt szerezni hozzá, és magad gyártani.
2013. febr. 20. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!