Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy mukodik az ha valaki...

Hogy mukodik az ha valaki atad egy vallalkozast? Mi lesz a szerzodesekkel?

Figyelt kérdés

Ertem azt A indit egy vallalkozast Magyarorszagon.

Szerzodeskotes emberekkel.


Egy ido utan viszont ez a vallalkozas atmenne B nevere...

Akkor csak atirjak a tulajdonost vagy mi van ha B a cegnevben js akar valtozast akkor mi lesz a szerzodesekkel?

Vagy mint jogi utod ugyanugy el a szerzodes.


Illetve adozasnal hogy megy ez?


Masik;

Mi van ha B kulfoldi vallalkozaskent kivan tovabb mukodni, esetleg mint ciprusi offshore ceg?


Magyar ceg tevekenykedhet az egyesult kiralysagban az EU miatt ugy tudom igen es nem kell hozza brit ceg?


Bocsanat a sok kerdesert.

Gondolom jogasz kene hozza csak most ez igy szombat este gyakorira kerul eloszor.


Koszonom a valaszokat elore is!


2013. márc. 9. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Második felére tudok válaszolni.


Egy cég nem mehet külföldre véglegesen.

Ha egy cég magyar az külföldön is magyar marad ugyan azok a feltételek maradnak. de nyithat egty másik céget vagy egy leányvállalatot külföldön is. De ez már egy különálló cég lesz kint, a kinti törvények alapján kell mindent csinálnia és oda adóznia.


Ha angliába akar céget nyitni akkor az angol cég lesz, de lehet a tulajdonosa magyar ember.


pl van az IBM cég. neki a vilagban mindnhol vannak irodái. a magyar rész egy külön cég külön vezetéssel, aminek a tulajdonosai a központi IBM tulajdonosai is.

De maga a cég magyar és ide adózik az itteni törvények szerint mködik.

2013. márc. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

koszonom


az a resz tiszta hogy mivel magyar ceg magyar torvenyek szerint adozik.

meg ha kint folytat tevekenyseget akkor is.


kerdes:

ha kint tevekenykedik akkor adozni itt adozik de nyilvan be kell tartania az ottani torvenyeket is


masik:

akkor mondjuk ugy hogy A cege jogilag megszunik mert B viszont mint offshore ciprusi ceg szeretne tovabb tevekenykedni ugyanazt mint az eredeti ceg

mi lesz az addigi szerzodesekkel?


lehet A magyar ceg jogutodja B offshore ciprusi ceg?


azt hiszen hetfon fel kene keresnem egy ugyvedi irodat...

2013. márc. 9. 21:10
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Már szerintem itt bukott a történet, hogy offshore cég, nem magyar cég, hanem ciprusi, tehát cipuroson adózik.

Ahol alapították a céget, abba az országba adózik. Máshova te azt nem tudod átvinni, mivel egy bizonyos ország törvényei alapján alakult.

Ha viszont itthon van, akkor itt.

Adhatsz el külföldre, de adózni itt kell.

Céget venni mostanság nagyon meleg dolog, az adóhivatal azonnal ráharap, és addig nem enged el, amíg nem talál valamit.

Amúgy a UK-ben messze kerüli mindenki a ciprusi cégeket, és betartanak nekik, mivel nem fizet adót ott se.

Nem tudom utána néztél-e, de egy ilyen cég alapítása 3000-5000 euró, és ez csak az alapítás, vannak nagyon komoly havi költségei. Persze nem az alapítás a nagy lé, hanem, hogy egy helyi ember meglegyen bízva ezzel, hogy ő jelen legyen a nevedben, az adott országban, és ha gáz van őt kapják elő, ne téged. Ha 100 milliós az éves bevételed akkor érdemes elgondolkodni rajta, ha nem akkor csak fizetsz rá.

2013. márc. 10. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

nag akkor a lenyeg amit meg kell oldani:


eloszor nincs penzem - vagyis lenne alapitani egy ilyen offshore ceget- de akkor meg a vallalkozasra nem jutna

ergo eloszor sima vallalkozast kell alapitanom


viszont utana meg tul nagy lenne a bevetel hogy en azt hajlando legyek mind leadozni - mar bocsanat - de ha normalis szazalekokat kernenek akkor szarnek bele, de ilyen jarulekok es minden mellett hat nem tudom mit csodalkoznak hogy mindenki menekul, vagy tonkremegy vagy feketezik - igy meg nem lesznek munkahelyek mert a vallalkozasok tonkremennek, nah mindegy sztem direkt csinaljak


lenyeg a lenyeg a briteknel jol lenne a kezdes de nem akarok ott szemelyes okokbol a nevemre egyelore semmit.

de kesobb ott se lenne jo mert amint a bevetel atugrik egy nagy osszeget a profit felet elviszik...-__-


erre kene nekem az offshore...

de eloszor nem tehetem meg hogy offshore meg maga a vallalkozas is...


az hogy ez egy offshore ciprusi ceg sztem senkit nem fog erdekelni, igazabol ezt a dolgot sokan bejelentes nelkul csinaljak, en csak azt akarom hogy legalis legyen- as mas kerdes hogy pofatlan hogy kiviszem a penzt az orszagbol, de nah ez van...

meg nem is igazan termeket adok el, inkabb szolgaltatasnak mondanam de annak se nagyon...


meg olyanon is gondolkodtam hogy marad a magyar ceg es adooptimalizalas az offshore-ral de arra azt mondjak hogy nem rul legalis vagyis hogy van amikor az de a nav belekot. vacakolni meg nincs kedvem


ergo:

set uphoz mindenkepp nem offshoreral tudok inditani

amikor tobb a bevetel akkor viszont szeretnek valamit: offshore

itt az atmenet amit nem ertek... jogilag vagy minden szerzodest ujra kene kotni az offshore nevevel...


de az is lehet hogy meg tudom oldani az egyboli offshore-t csak annak megint utana kene szamolni hogy jo-e nekem elsore beleolni annyit...

meg egy masik cegnel hogy mukodik amivel 1 milla elobefizetest uszhatok meg... mi ez a szolgaltatasuk... vagy vegso esetben ismeros...

2013. márc. 10. 14:26
 5/13 A kérdező kommentje:

TEHAT:


hogyan tudja az eredeti magyar ceg szerzodeseit, uzleteit (nem uzlethelyisegre gondolok) atvenni a ciprusi offshore ceg?

2013. márc. 10. 14:29
 6/13 anonim ***** válasza:

Nézd itt senki sem ítéli el ezt, én se tettem,de alapvető fogalom zavarban vagy.

Ha V. kerületben a Virág utcában van egy 3. emeleti lakás, akkor azt te nem tudod átvinni fizikaliga X. kerület cserép utca 5. emeletére.

Fizikailag nem lehetséges, kisarkítva.

Ha átveszed a céget, akkor kint újra alapíthatsz egy céget, mint ennek a cégnek a leányvállalata.

De ezt a céget, te nem tudod elvinni. Itt lett alapítva, a cégbíróságon be van jegyezve. Ha el akarod vinni fel kell számolni, cirka 600 ezer, ha nincs sara, majd újra alapítod kint. De ez ugyanaz, mintha egy új céget csináltál volna. Ergo a kérdésed értelmetlen.

2013. márc. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az offshore céget azért nem szeretik a UK-ban se, mert ha nem teljesítesz, nem tudnak rajtad végrehajtani.

Mindenki utána néz, hogy, kivel szerződik, aki meg nem az elég buta a mai világban.

A másik, én biztos nem akarnám, hogy offshore cég vegye át a szerződésem, mert azt az embert nem lehet megfogni, ha átvág.

2013. márc. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

ertem :)

mennek a zold kezek minden valaszolonak.


a magyar ceg is kint tevenykedne, vagy ilyet akkor megse lehetne?

azt hittem EU-n belul mozgolodhatunk?


nincs fizikalis megnyilvanulasa a cegnek. nem is kell.

igy nem viszem ugymond fizikalisan sehova :)

csak szerzodeseket kot.

sokan anelkul csinaljak az egeszet, de igy korrektebbnek tunik az egesz.


talan a szellemi termek ami legjobban leirja vagy legkozelebb van az egeszhez de meg az se. mert nincs termek.

talan szolgaltatas... az.


tehat szerzodestkotok Z-ekkel es Y-eknak nyujtom Z-ek szolgaltatasat...

mondjuk ilyen szempontbol lehet Z-ek nem vennek joneven az offshore-t...

ez megis igaz. eddig csak Y-ekra gondoltam, de nyilvan Z-eknek is az a tuti ha jo kezekben tudnak magukat -_-

es szkeptikusak lesznek.

mondjuk ha van naluk penzem letetben akkor ez kikuszobolheto nem?

akkor a tobb tokes indulas lenne ervenyben...

2013. márc. 10. 21:01
 9/13 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy ezt mondom, de már olyan rébuszokban beszélsz, hogy nem értem, írd meg priviben, hátha úgy tudok választ adni.

Amúgy a fizkális dolog, magára a cégre vonatkozott, a cég is jogi személy, úgy mint te.

Téged meg nem tudlak átrakni a Marsra, mert nem lehetséges (még).HA így érthetőbb.

Kintre számlázhatsz, ezzel nincs probléma, de a meglévő céget, nem rakhatod át másik országba.

Példa:

Itthon egy Kft alapítás 500 ezer Ft.

Németországban 27 ezer euró. HA kimenne egy magyar cég 500 ezer forintos alaptőkével, az igen csak paraszt dolog lenne, az ott dolgozó német cég tulajokkal szemben. Éppen ezért nem is lehetséges ez.

2013. márc. 11. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

igen, szamlazhatsz.

nyilvan a magyar ceg itthon adozik.


en amit at szerettem

vollna varialni az a valtas offshore-ra

van egy magyar ceg szerzodeseket kot, szervez.

aztan ezt "felvasarolja" a ciprusi offshore?


hogy is van ez pl. amikor a danone felvasarolta a gyori kekszet? mit csinaltak a szerzodesekkel? ujrakotottek oket?


amugy koszonom a valaszokat!0

2013. márc. 11. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!