Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Grafikus vagyok és vállalkozás...

Grafikus vagyok és vállalkozásba szeretnék kezdeni. Nem tudom eldönteni, hogy a vállalkozásom a saját személynevem alatt üzemeltessem, vagy adjak neki valamilyen cégnevet? Nem tudom eldönteni, az ügyfelek számára melyik a vonzóbb, szimpatikusabb.

Figyelt kérdés
2009. szept. 15. 10:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem:


Sok vállalat értékeli pozitívumként, ha saját neved alatt üzemelteted a céget, mivel így kicsit átvitt értelemben is saját részeddé válik. Kisebb eséllyel fogják bedönteni azt a céget, amelyik a tulajdonos nevét használja. Hátránya azonban, hogy itt Magyarországon sokan a nagy nemzetközi reklámnevekben látják a megbízhatóságot, ezáltal ha idegen hangzású nevet választasz, nagyobb presztizsűnek (nemzetközinek) tűnhet a céged, míg a saját neveddel a kis cégek sorába csoportosítanak be.


A grafikusi munka művész jellegű, és a művész neve fontos tényező, de jegyezzük meg: a művészeknek van felvett "művésznevük" Én ebben gondolkodnék...


Nehéz döntés, sok szerencsét...

2009. szept. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha csak egyedül csinálod, akkor mehet saját neved alatt, de ha többen lennétek, akkor én mindenképp adnék egy fantázianevet, olyant, ami a cég tevékenységét valahogy jellemzi, mert ha csapatban dolgoztok, akkor egy személynév nem nagyon mond semmit, kivéve, ha már nagyon ismert vagy (mint pl. Walt Disney). Mert pl. gyakori, hogy XY és társa... Jó, de akkor mivel is foglalkoznak pontosan? De ha pl. ott van az, hogy Hollywood Multiplex, akkor tudjuk, hogy mozi.
2009. szept. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!