Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit gondoltok, ez összeegyezte...

Mit gondoltok, ez összeegyeztethető az aktuális jogszabályokkal?

Figyelt kérdés
Szeretnék létrehozni egy blogot, amiben matematika tételeket fejtek ki érthetően. Mivel pénzt szeretnék szerezni ebből a tevékenységből, és nincs anyagi forrásom kialakíttatni egy honlapot a megfelelő informatikai eszközökkel. (Ha átutalják az összeget a videókért, csak az után tudják megtekinteni a leckéket stb...) ezért a "becsületkasszás" módszert választanám. Tehát megadnék egy paypal számlát, és mindenki annyit utalna rá, amennyire ő hasznosnak ítélte az adott cikket. Viszont felmerül a kérdés, hogy ezt nekem fel kell e tüntetnem az adóbevallásomban, és ha igen, akkor hogyan? Mármint van e egy bevételi korlát, ami után már be kell vallani, előtte viszont még nem. Szükséges e hozzá a blogfelület tulajdonosának az engedélye stb... Nyilván nem fogok ebből meggazdagodni, de akár a későbbi professzionális honlap anyagi forrását megteremthetem vele.

2013. márc. 15. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudtommal a paypalos, önkéntes támogatás nem adóköteles, csinálhatod nyugodtan.


Azért rengeteg pénzre tényleg ne számíts.

2013. márc. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincsenek irreális elképzeléseim. Viszont egy kis mellékesnek jó, és mivel úgy is matematikát akartam korrepetálni, reklámnak sem utolsó. Arról nem is beszélve, hogy lesz okom átnézni a középiskolás tananyagot, hiszen idővel az én tudásom is kopik.
2013. márc. 15. 20:30
 3/4 anonim ***** válasza:
azthiszem evi 800K-ig fogadhatsz el maganszemelykent adomanyokat.
2013. márc. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én úgy tudom, nincs világos jogszabályi háttér lefektetve. Ha mindenképp bele akar kötni a NAV akkor beleköt, ha nem, akkor békén hagy. [link]


Egyébként van már egy ilyen honlap, de az nem becsületkasszás. Mateksoft a neve.

2013. márc. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!