Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lehetséges-e, hogy a Máv,...

Lehetséges-e, hogy a Máv, "kamu" büntetéseket osztogat, illetve amiatt kapok kézhez 17270 Ftos büntetést, mert az ellenőr 70 feletti kora miatt, nincs tisztában a hatályos jogszabályokkal, és nem tudja, mikor és ki vehet igénybe kedvezményes utazást?

Figyelt kérdés

Néhány infot azért itt megosztanék: az utóbbi fél évben ideiglenes diákkal utazom, fél év levelező tagozat miatt, amelyet mindig meghosszabbítok, így nem utazhattam lejárt ideiglenes diákkal.

Miután levelező tagozaton voltam fél évig, a kedvezményes utazást csak a lakóhelyem és aközött a város között használhatom fel, ahol tanulok.No most, miután sokszor járok Budapesten (amely snm lakóhelyem, sem az a város, ahol tanulok), bementem a Máv-jegypénztárhoz, és kértem az ügyintézőtől egy igazolást, melyet minden további nélkül ki is állított, s beleírta, hogy igénybevehetem a kedvezményt a lakóhelyem és Budapest között is,oda-vissza.Le is van pecsételve, és végig érvényes volt, amíg utaztam vele.

Egyetlen olyan eset volt, mikor egy ellenőr (egy 70 feletti, idős bácsi, aki már alig látott) mondta, hogy ilyen igazolást Ő még nem is látott, és azt mondta, hogy ezzel nem vehetem igénybe a kedvezményt, így kifizettem a menetjegy teljes árát.A kérdésem: előfordulhat-e, hogy ez a "kedves", aranyos bácsi, szépen felírta az adataimat, és emiatt kell büntetést fizetnem?Mert akkor Róla is szépen információt fogok kérni a Mávtól (meg kell lennie ha tényleg emiatt kapom a büntetést, hogy ki írta fel az adatokat), és az illető ellenőr sem fog már túl sokig a Mávnál dolgozni.Bátyám jogászként előszeretettel intéz ilyen ügyeket is, valamint én is hamarosan végzek a jogi egyetemen, így nem lesz egyszerű dolga a Máv-nak, ha olyan dolgot szeretnének rám "kenni", amelyet el sem követtem, illetve végig érvényes diákkal és igazolással utaztam, melyről az egyetem is bármikor kiállít bármilyen igazolást.

Véleményeket, tapasztalatokat várok:)


2012. dec. 25. 09:26
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
78%
Hű, de kemény vagy...
2012. dec. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%

1. Levelezőn csak a lakóhely és az iskola közöttre jár a diák;

2. Nem adhatott volna olyan igazolást az ügyintéző, ami jogszabályellenes;

3. ezeket jogászként illene tudnod.

2012. dec. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
74%
4. Nem Amerikában vagyunk, hogy minden szarért pereskedhess!
2012. dec. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Mégegy dolog eszembe jutott: miután az illető ellenőr/Máv, semmiképpen nem fogja tudni bizonyítani, hogy bármilyen szabályt megszegtem volna az utazásaim során (sőt, tanúm is van ha a fenti eset miatt kapnám a büntetést, hogy nem jogosulatlanul vettem igénybe a kedvezményt)

Nem célom elérni, hogy bárkit kirúgjanak az állásából/vagy elővegyenek, de azt hiszem, ilyen esetnél fontos a megelőzés,hogy mással ilyesmi ne fordulhasson elő,tehát remélem, a Mávnál is előállnak valami hihető dologgal,mert finoman szólva sem fűlik a fogam az ilyesmihez, hogy gazdagítsam Őket ingyen.

2012. dec. 25. 09:36
 5/42 A kérdező kommentje:

Kedves Csilla0701!


Nem az a célom, hogy mindenáron pereskedjek, de ha mással is előfordul ilyesmi, az illető ellenőr miatt,akkor mi történik?Mindenki fizessen be tizen-huszonezer Ft-okat, úgy, hogy azt sem tudja, miért?Mivel magyarázod azt, hogy az igazolást, kb 25-30 ellenőr elfogadta (akik között volt 20-60 éves korú is), ez az 1 pedig nem?

Ha valóban nem lehetne igénybe venni ezt a dolgot, már az első ellenőr megbüntetett volna.

2012. dec. 25. 09:46
 6/42 anonim ***** válasza:
93%
Most azt mond meg, hogy bérletet vettél vagy jegyet?
2012. dec. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
92%
Valami sántít a történetedben. Biztos, hogy kihagytál valami fontos részletet. Igazából téged nem a megoldás érdekel, hanem a jogászkodásoddal és a befolyásoddal akarsz eldicsekedni mindenkinek.
2012. dec. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ilyen hozzászólásra nem vagyok kiváncsi.Miután az ügyfélszolgáatukkal is beszéltem, ahol a Nő is azt mondta, kaptak az utóbbi időben ilyen telefonokat, engem őszintén szólva rohadtul nem érdekel a jogászkodás és befolyás, engem az érdekel, hogy a jövőben, mással ilyesmi ne fordulhasson elő!
2012. dec. 25. 10:07
 9/42 anonim ***** válasza:
74%
Akkor te is tartsd be az alapvető szabályokat!
2012. dec. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim válasza:
83%
Hajrá, fingasd meg az öreget, hadd haljon éhen a nyugdíjból így Karácsony környékén!
2012. dec. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!