Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyibe kerül, hogy levédessem?

Mennyibe kerül, hogy levédessem?

Figyelt kérdés
Kitaláltam egy ruha márkát,a gyártáshoz megvan mindenem ,de leszeretném védetni a márkát és interneten árulni, mi kell hozzá,hogy ezt megtehessem
2009. szept. 16. 23:18
 1/10 anonim ***** válasza:
A magyar szabadalmi hivatal oldalán nézd meg: [link]
2009. szept. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az MSZH-n belül is a "védjegy" az ami téged érdekelni fog.

Elárulom: nem lesz olcsó mulatság.

2009. szept. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarom elvenni a kedved, de attól még, hogy levédetsz egy márkanevet, még nem fogják többen megvásárolni, mintha nem lenne semmiféle márka rajta...

A "márkás ruhák" attól értékesebbek, mint a többi, hogy nagyon híres emberekkel reklámoztatják, igazából ők "futtatják be" ezeket a piacra.

Mert a hétköznapi emberek többsége szívesebben vesz olyan alsógatyát, amilyet a Becham is hord!... :-P

2009. szept. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

A szabadalmi hivatal nem igazán erre van kitalálva. Itt a már legyártott és "kész" termékeket kell bevédetni,aminek leginkább technológia újdonsága van.

Az Artisjus nemzetközi szerzői jogvédő irodában kell a szellemi tulajdont vagy művészettel,zenével,vagy márkanévvel kapcsolatos levédéseket intézni. Budán vannak a Mészáros utcában a Mol kúttal szemben.Az árra én 10-20 ezer forintot tippelek,és tiéd a név.

A legjobb ha felhívod őket telefonon és megkérdezed,hogyan-merre-mit kell tenni.

[link]

2009. szept. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az első kérdés, hogy csak itthonra akarod levédetni, vagy más országokban is? Az itthoni védjegy védelem sem olcsó, de ha külföldön is le szeretnéd védetni, akkor el kell döntened, hogy hol. Csak Európában, USA-ban....stb

Olcsó mulatság nem lesz.

2009. szept. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ma 00:37-nek:

"Mert a hétköznapi emberek többsége szívesebben vesz olyan alsógatyát, amilyet a Becham is hord!... "


Éppen ez a baj az idióta reklámelhivő emberekkel. Miért lenne jó neked is pont az a gatyó, ami Bechamnak - neked is pont olyan ott mint neki? Továbbá elég naiv vagy, ha azt hiszed hogy no mostantól már Becham is ilyen gatyót hord. - Frászt! Tojik ő arra a gatyóra. Megcsinálta a reklámot, kifizették neki, felvette a zsozsót és csá! Ennyi, így működik. Nem szabad a reklámoknak hinni!

2009. szept. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Abszolút nem szeretném senkivel sem reklámozni , ezt azért fogják megvenni az emberek mert szédületesen jó minták lesznek rajta.A késöbbiekben meg ha lenne belőle egy kis pénzem rámennék más ruhákra is pulcsik,gatyák,kabát, akár még varraznám is őket és akkor totál egyediek lennének,és csak azért szeretném levédetni vagyis azért gondoltam rá ,hogy ha nekiállnék árulni akkor az vaami védettséget jelent.De a másik kérdésemre senki sem adott választ,mi kell ahhoz h árulhassam?
2009. szept. 17. 13:14
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországra levédve, kb 150-200ezerFt,az Európai unió egész területére kb 500ezer ft,de érdemes előtte védjegykutatást végeztetni,hogy nincs -e már bejegyezve a márkanév.
2009. szept. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

06.20 vagyok.

Kereskedelmi Céget kell alapítanod,ennek menetében bármelyik könyveléssel foglalkozó ember/cég

szíves-örömest segíteni fog. Persze nem ingyen.Ha megvan a forgalmazáshoz szükséges minden papírod, bérelhetsz/nyithatsz egy üzletet és már árulhatod is. Megcsináltathatod a weboldaladat is ebben is sokan illetékesek,hirdetik magukat úton-útfélen hogy "weblap készítés".

Egyébként reklámozás nélkül nehezen fogsz boldogulni,ezt előre megmondom,mivel óriási a konkurencia ruházati szegmensben. Nézz csak ki a Józsefvárosi piacra,és nézd azt hogy MIT-MENNYIÉRT árulnak,és láthatod hogy igen jó áron adnak még "igenis elfogadható" minőségű ruházatokat.

Mindenesetre...............sok sikert kívánok hozzá.

2009. szept. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na ez érdekelne engem is,hogy milyen papírok (engedélyek)kellenek a ruhaipari termékek forgalmazásához?Mert erről sehol nem találtam infót.A többit én is sejtem,hogy keresledelmi vállalkozás,reklám,árusítás,webáruház,stb...
2009. szept. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!