Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozás diákhitelből?

Vállalkozás diákhitelből?

Figyelt kérdés
Szeretnék nyitni egy büfét, amiben csak egy bizonyos melegétel különböző változatai kerülnének eladásra, budapesten még nincs ilyen, szerintem hatalmas siker lenne. Mivel nincs semmiféle kezdőtőkém ezért diákhitelből szeretném megoldani. Mivel nem beülős hely lenne, csak put up and go jelleggel, ezért szerintem nem lehet nagy költsége.
2013. márc. 27. 15:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Ugye félévente 200 ezret vehetsz fel szabad felhasználásra (250-et, ha költségtérítéses vagy)


A diákhitelben az a jó, hogy nem egyből követelik rajtad az egészet. Havonta elég ha csak párezer forintot törlesztesz az idők végezetéig.

Én például felvettem 1 milliót, de már 1,5 évvel a diplomázás után visszafizettem, mert olyan jó munkahelyet találtam, magas fizetéssel (+250 ezer), ahol ezt megtehettem. De ha nem így lett volna, akkor is elgörgeted havi párezer forinttal nyugdíjas korodig (akkor lejár, megszűnik, eltörlődik automatikusan), szóval ez az egyetlen hitel, amire nem megy rá a házad, vagy a gatyád.


Arra, amire fel akarod használni, teljesen más tészta. A költségek miatt. Utána néztél? Tudod pár tízezer forintos különbséggel maximum megmondani, hogy mennyibe fog kerülni az egész? Készítettél üzleti tervet? Elolvastál egyáltalán egy könyvet is arról, hogy kell vállalkozást vezetni? Ha ezek közül egyre is nem a válaszod, akkor javaslom hogy ne azonnal ugorj bele, ha ezt akarod tenni.

2013. márc. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!