Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit lehet kezdeni 300 ezer...

Mit lehet kezdeni 300 ezer forinttal?

Figyelt kérdés

bankba nem akarom rakni, kamatoztatni, mert a jelenlegi helyzetben semmit sem ér.

Komolyan kérdem, van 300 ezer forintom, de alig tudok vele mit kezdeni mert se kocsit se házat se semmit nem lehet belőle venni( ezt tapasztalatból írtam, nem felvágásból,a felnőtt létemre elkötözni se nagyon tudok, szüleimen kapaszkodni meg nem nagy élvezet)és munkahelyet is szeretnék váltani, ahol magam ura vagyok nem kéne mindenkit a kirúgással zaklatni.


Milyen ötlet lenne, ha pár ember összeállna és mindenki bele dobna egy előre meghatározott összeget, és 1 kisboltot nyitni abból? mekkora siker lenne?megérné-e? van ebben valakinek tapasztalata? és ha igen, akkor részletezné?

válaszokat előre is köszönöm.



2013. ápr. 11. 20:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme.

Ha befektetsz valamibe pénzt, akkor szeretnéd, ha megtérülne a befektetésed.


Ha 20 tag befektetése kell egy amúgy sem sok profitot termelő üzlethez akkor az életbe nem látsz belőle pénzt...

2013. ápr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez picike pénz. Fektesd tanulásba mondjuk, tanulj új szakmát (ha jól sejtem, a jelenlegit nem élvezed), lehetnél kamion sofőr, valamilyen mérnök, akármi.
2013. ápr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
81%
Nekem pont elég lenne kinéztem egy autót! Ennyiből megvolna!
2013. ápr. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


visszatérve a 2. válaszolóhoz: ESZEMBEN SINCS szakmát tanulni. Munkahelyem rá a tökéletes példa rá, hogy baromira mindegy, mit végzel milyen szinten, mindenhova protekció kell és úgyis semmibe vesznek. Volt, aki már szintén ezt megkérdezte tőlem, mondtam neki, hogy a szakmámban most nincs állás és azért vállaltam be ezt a saját magam kárán( nyugi, nem illegális)....


3. Hát, az klassz ha ennyiért is van már ilyen kocsi, de azért tömegközlekedéssel (bár utálom) de csak kibírom! Jobban kéne a rendes állás vagy a kégli!

2013. ápr. 11. 21:13
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
2-es vagyok. megkérdezhetem, hogy mit csinálsz, milyen terület az, ahol ezt tapasztalod??
2013. ápr. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
privátban megbeszéljük, küldd el privátban a kérdéseidet.
2013. ápr. 11. 23:00
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha mindenki így gondolkodna a szakmákról, mint Te, akkor egyetlen szakember sem lenne. Szerintem egy jó szakma sokkal többet is érhet, mint egy diploma. Én közgáz egyetemet végeztem, két nyelven beszélek, és nem panaszkodom a munkámra, a fizetésemre, de anyám, aki szakmunkás, és jó a szakmájában, sokkal jobban keres. Persze fizikai munkát végez, és sokkal keményebben dolgozik, ergo megérdemli. De nem értem ezt a nagy ellenállást a szakmákkal szemben. Én diplomásan sokáig nem tudtam elhelyezkedni, és már gondolkodtam rajta, hogy tanulok egy szakmát. Nyilván az elején nem könnyű, amikor gyakorlati helyet kell találni, ahol talán ingyen dolgoztatnak, meg csicska vagy, de aki szemfüles, az eltanulja a szakma fortélyait, utána meg szabadúszó lesz. Minden ember, aki valamire vitte a szakmájával, ezt csinálta. A tehetségtelenek meg nyafognak, hogy szakmával így nem lehet, meg úgy nem lehet. Ez nem igaz! Rengeteg példát tudok!
2013. ápr. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

"Munkahelyem rá a tökéletes példa rá, hogy baromira mindegy, mit végzel milyen szinten, mindenhova protekció kell és úgyis semmibe vesznek"


Azért azt megnézném, hogy ha szükség van egy Java programozóra, akkor a Béla haverját veszik fel mert ő nagyon ért ám ezekhez az ördöngős masinákhoz vagy keresnek egy képzett szakembert...

2013. ápr. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

na igen, de én nem a szakma tanulása ellen vagyok,( félreértés ne essék) a diplomások világmegváltó gondolatai nem tudnak meghatni az élettapasztalatok alapján, amúgy én is szakmát tanultam , ami azt illeti


lásd esetem: tökmindegy mit csinálsz, úgyis a piszkosmunka jár neked, és ha nem is vagyok a szakmámban a legjobb jelen pillanatban, nem tudom hogy miért várják tőlem alig fél év tapasztalattal,megbecsülés teljes hiányával, hogy a csillagokat is lerepítem az égről( nevetséges összegért persze)


na igen, de a JAVA programozó, ez egy nagyon speciális eset, ez meg egy nagyon egyszerű állás...

bár a mai világban ki tudja, lehet hogy erre is volt már 1 példa.....( na nem az enyém és az ismerőseim között)

2013. ápr. 12. 09:00
 10/16 anonim ***** válasza:
93%

Mondhattam volna targoncavezetőt vagy karosszérialakatost is. Ha a Béla még életében nem fogott kezébe kalapácsot az se menne neki jobban.


Haverokat benyomni csak úgy lehet, ha amúgy is többé-kevésbé ért az elvégzendő melóhoz vagy olyan melót végez, amit egy betanított csimpánz is képes elvégez.

2013. ápr. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!