Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hallottam valahol hogy van...

Hallottam valahol hogy van olyan hogy: támogatás ÖNFOGLALKOZTATÁS-ra. (tartós munkanélküli) Hogy működik ez? Pl csinálok egy vállalkozást és kapok vissza nem térítendő vagy vissza térítendő hitelt az államtól?

Figyelt kérdés
Ha van ilyen akkor hogy működik ez?
2013. márc. 31. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A munkaügyénél kell pályáznod rá (feltéve, ha regisztrált álláskereső vagy)

Itt a tájékoztató linkje: [link]

2013. márc. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
VVT Vállalkozóvá válási támogatás. Tartósan munkanélküliek kapják (legalább 6 hónap), 93 ezer forint 6 hónapig.
2013. márc. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem olyan egyszerű ám! Én is akartam felvenni, gondoltam nyitok egy kis butikot, már 1 éve állástalan voltam, boltvezetőim megvolt hozzám. Először is kell készittetned egy komoly 5 éves üzleti tervet egy könyvelővel (nem lesz olcsó), kell hozzá 20% önerő, pl 5 milliós összegnél 1 millió KP, plusz a maradék fedezetére min. 4milliós ingatlan a te neveden! eddig megvolt nekem is. Most jön a gubanc!A régiós munkaügyi kp dönti el h mire és milen mértékben ad támogatást. Pl. kereskedelmi tevékenységre már nem adnak, sok a bolt, pláza. a másik bukta: először el kell kezdened a vállalkozást és utána a támogatást vagy adják, vagy nem. Ha nem adják, akkor is bizonyítanod kell előtte, h ha nem adnák, akkor is életképes lenne a vállalkozásod.
2013. ápr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Kicsit olyan, h csak az kapja, aki amúgy se szorulna rá. :-)

Tehát nem úgy megy, h kitalálod, h nyitsz egy butikot, bemész, kapsz rá pénzt és belevágsz, hanem előbb bele kell vágnod és kb 1 év múlva utólag megkapod a támogatást. Na itt a bibi.

2013. ápr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A 6 hónapos minimálbért mindenki megkapja.
2013. ápr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt igen, de utána asszem min 2 évig (vagy tovább) csinálni kell a vállalkozást, nem mehet csődbe, nem lehet abbahagyni.
2013. ápr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így van.
2013. ápr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%
vagyis a klasszikus nesze semmi fogd meg jól.
2013. máj. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

annó én 400 000 Ft vissza nem járó lakásvásárlási támogatást azért nem kaptam mert VOLT (fél) LAKÁSOM, amit el kellett adni s a pénzből egész lakást venni.


azt mondták földönfutónak adják nem olyannak akinek van lakása.


persze olyan földönfutónak akinek van sok millió Ft önereje mert ugye 400 000-ből nem kap lakást s önerő nélkül hitelt se kap...

2013. máj. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!