Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nem büntetik ha replika...

Nem büntetik ha replika terméket árul valaki? ha hivatalos szerv figyel fel rá, vagy jelenti vki akkor nincs semmi következménye?

Figyelt kérdés
teszveszen , vaterán láttam hogy van fent replika szabadidőruha (adidas, nike stb) az eladó ki is írja hogy replika . ha ki van írva hogy replika akkor már lehet is árulni, attólk hogy kiírja attol még nem lesz eredeti. profi eladó , nincs egyetlen negatív értékelése sem.

2013. máj. 5. 08:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez bűncselekmény, ha valaki feljelentést tesz, akkor lesz következménye.
2013. máj. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
én is így gondolom, viszont így meg nem értem hogy egy profi eladónak hogyan lehet fent ennyi replika terméke, ezt az adminok nem ellenőrzik?
2013. máj. 5. 10:10
 3/11 anonim ***** válasza:

A vatera szarik rá, mert jó pénzt hoz.


Akkor illegális, ha a márkajelzés megtévesztő a terméken (tehát nem csak akkor, ha kerek perec rajta van, hogy adidas, hanem akkor is, ha az van ráírva, hogy abibas, stb...)

2013. máj. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

ezt nem értem , azért mert a márkajelzés a hamisított terméken jól van kiírva akkor már nem is illegális???

csak akkor ha rosszul van írva?

attol hogy jól van kiírva attól még ugyanolyan hamis, tehát illegális kell hogy legyen.

2013. máj. 5. 15:07
 5/11 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy az nem illegális ha jól van írva.
2013. máj. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

# 4/


Gondoltam az az eset egyértelmű...

2013. máj. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszike
2013. máj. 5. 16:33
 8/11 anonim válasza:
Engem most büntetett meg a NAV vaterán árultam és nem adtam nyugtát 200.000ft büntetést kaptam :(
2013. máj. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
és mekkora összegről nem adtál számlát ? ha nyugtát akart a NAV akkor mint cég arulsz , ugye?
2013. máj. 15. 08:08
 10/11 anonim válasza:
pár ezer ft termék volt személyesen jöttek mindegy hogy cég e vagy ha új termékeket árulsz .Kérdeztem azt is mi van ha csak utalást fogadok el akkor a számlát nézik meg tételesen :( Azt mondták meg akarják tisztítani a vaterát az ilyen árusoktól.
2013. máj. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!