Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék nyitni egy kisebb...

Szeretnék nyitni egy kisebb pizzériát. Milyen engedélyek szükségesek ehhez? Hogyan tudnám elkezdeni ennek a vállalkozásnak az indítását?

Figyelt kérdés
Pont most volt a tv-ben is amit olvastam a neten, hogy 3 millió vissza nem térítendőt pályázhatnak meg a fiatalok uj vállalkozás indításához. Ha valaki tudja írja meg legyen szíves hogy ehhez milyen lépéseket kell megtennem?!?!

2013. máj. 5. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

[link]


Itt találsz letölthető dokumentumokat is a feltételekről és egyebekről.

Ha így ránézésre jól értelmeztem, akkor el kell végezned az A komponenst a képzést, hogy megpályázhasd a B komponenst magát a vissza nem térítendő támogatást.

Ha választható az üzleti terv tanácsadás, akkor szerintem válaszd azt is, ennek fényében majd eldöntheted, hogy magad készíted el az üzleti terved vagy egy profira bízod. Minden esetre nem árt ha megtanulod.


Gondolom az A komponensben minden olyan információt megkapsz majd ami B komponens azaz a támogatás megpályázásához, a vállalkozás elindításához és eredményessé tételéhez szükséges.


Megjegyzem az így egyben elég jónak tűnik és az A komponens legalább olyan hasznos mint a valódi a támogatást nyújtó B. Tehát mindenképpen sokat segíthet.

2013. máj. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Még valami. Amit szeretnél ahhoz feltehetően szakács, esetleg valamilyen vendéglátó ipari végzettség szükséges. Ha rendelkezel vele az jó, ha nem, akkor később fel kell venned valakit, aki a szükséges végzettséggel rendelkezik. Így tudod majd megkani a szükséges engedélyeket.

Amikre a tanfolyamon valószínűleg tudnak neked válaszolni, ám ha mégsem, akkor a könyvelő vagy a jegyző akinél a tevékenység folytatásáról szóló engedélyt kérvényezed majd. -Azt hiszem a Pizzériára nem kell működési engedélyt kérned. A magyarorszag.hu-n azt hiszem a V-betű környékén találod meg, hogy mely tevékenységek működési engedély kötelesek. A jegyző majd tud informálni a többi engedélyről amit be kell szerezned. ÁNTSZ és tűzoltósági biztosan kell.

2013. máj. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nahát mindig kihagyok valamit, ha nem kisregényt írok.

Sok sikert kívánok!


-Amúgy valószínűleg Állategészségügyeiktől is szükséged lehet engedélyre, az állati eredetű élelmiszerek miatt, már eleve a sajt is az. -Ezért jó eséllyel ez is kelleni fog, de majd megmondják.

2013. máj. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget! Igyekszem elolvasni minél több dolgot. Igen rendelkezem ilyen végzettséggel, szakács vagyok én is és a párom is! Van a családban olyan is akinek üzletvezetői végzettsége van ha esetleg ez is kellene hozzá.
2013. máj. 5. 20:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt megtudhatnánk attól aki lepontozott, hogy vajon miért tette?

Már csak azért mert ha én rosszat írtam és ő jobban tudja, talán kifejthetné mások örömére és javára.

2013. máj. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyire vagy jártas ebben, de szerinted milyen esélyekkel indulunk hogyha hitellel próbálkoznánk? Az a baj, hogy mi fedezetnek nem tudunk bedobni semmit saját lakásunk nincs és a kocsink is hiteles... :S

Van esélyünk vajon kb 2 millio hitelre?

2013. máj. 12. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!