Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nappali tagozatos hallgató...

Nappali tagozatos hallgató egyéni vállalkozása?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az érdekelne, hogy nappali tagozatos egyéni vállalkozóként milyen adókat, járulékokat kell fizetnem? Ha nincs meg a bérminimumnyi bevételem, miket kell fizetni? Vagy ismertek olyan oldalt legalább, ahol erről normálisan lehet tájékozódni?
2013. máj. 6. 10:09
 1/9 Solitude ***** válasza:
77%
27%, 10%, 7% a kivét után
2013. máj. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szia,

amíg nappali tagozatos vagy járulékot nem kell fizetned. Adót legfeljebb a nyereséged után ( bevétel - költség ), az meg könyvelői kérdés.

2013. máj. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Utolsó!

Ez sajnos 2013. januárjától megváltozott, ma már ugyanannyit kell fizetnie egy nappali tagozatos diáknak, mint egy főállásban vállalkozónak..

2013. máj. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Persze, hogy megváltozott, mert azt akarják, hogy mindenki a multiknál dolgozzon, mert ott nincs lehetősége arra, hogy szabadideje legyen, ha meg lenne is neki, azt sem politizálással töltené el... Vagy nem értem, hogy miért kell a kisvállalkozókat így ellehetetleníteni. Komolyan nem értem, hogy miért akarják mindenáron ellehetetleníteni, hogy az ember saját erőből tehessen bármit. Eddig kft-t akartam alapítani, de így, hogy ezt is megdrágítják... Elmehetnek a nagy büdös semmibe, akik ilyen szarságokat kitalálnak, már elnézést.
2013. máj. 7. 17:34
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]

Nem változott meg, nem tudom honnan veszed. Nappali tagozatos egyéni vállalkozó csak a tényleges kivétje után járulékol, de nem kötelező.

2013. máj. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Megkövetem magam, megzavart az általam is olvasott alábbi kérdésre adott "szakértői válasz":


Én nappali tagozatos diákként szeretnék/szerettem volna egyéni vállalkozóvá válni.

Azonban jól értesültem arról, hogy mindenfajta eddigi járulékkedvezmény megszűntetésre került január 1.-től?


Amennyiben igen, adja magát a kérdés, hogy választhatom-e a mellékállású KATA-t? Mert bár logikus lenne, de a jogosultak között nem láttam a nappali tagozatos diákokat, csak a nyugdíjasokat és a 36 órás munkaviszonnyal rendelkezőket.


Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Szianita 2013.01.07. 08:52:26


Főszabály szerint, akinek nincs heti 36 órát meghaladó munkaviszonya, az főállású katás, azaz Ön főállású lenne, havi 50.000 ft kata fizetési kötelezettséggel és évi 50.000 ft iparűzési adóval.

2013. máj. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A járulékot illetően Apeh állásfoglalást linkeltem be, miszerint "4.3.2. Az az egyéni vállalkozó, aki közép- vagy felsıfokú oktatási

intézményben nappali rendszerő oktatás keretében folytat tanulmányokat,

a 4 százalék természetbeni és a 3 százalék pénzbeli egészségbiztosítási

járulékokat, valamint a 10 százalék nyugdíjjárulékot a ténylegesen elért

járulékalapot képezı jövedelem után fizeti meg." Ha nincs ot a bűvös "....de legalább" az azt jelenti, hogy csak akkor fizetsz járulékot, ha veszel ki "bért" azaz kivétet a vállalkozásból. A KATA akkor éri meg, ha a tevékenységeddel szemben kevés költség számolható el. Ezt kéne megbeszélned egy könyvelővel. Ha jól költségelhető atevékenységed, akkor megéri nappali tagozatosként általános szabályok szerint szja-s egyéni vállalkozónak lenned.

2013. máj. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm! komolyan nem értem, miért kell ezt az egészet ennyire bonyolítani... egyszerűen nem lehet kiigazodni rajta, ha nincs végzettséged hozzá. iskolában meg véletlenül sem ezt tanítanák, hanem rajzot meg éneket, alapvető adózás és polgárjog helyett... (mármint középiskolára gondolok)
2013. máj. 24. 19:34
 9/9 anonim válasza:
Kedves kérdező! Én most járok hasonló cipőben és a nagy döntés előtt. Te mire jutottál? Belevágtál az egyéni vállalkozói kiváltásába? Mik a tapasztalatok? A hallgatói jogviszony valóban kedvezményeket biztosít?
2014. febr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!