Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyi pénzből jön ki egy ház...

Mennyi pénzből jön ki egy ház fából meg hungarocellből?

Figyelt kérdés
Vidéken, falun 300km Budapesttől? Beton alap, fenyő oszlopok, hungarocel, külső háló, vakolat, sátortető amin ilyen kátránypapírszerűség van? 1 színt, 3 kis szoba és kész, és a haverok még el is jönnének trógerolni..??

2013. máj. 11. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:

elég olcsón ki lehet hozni, bár van olcsóbb megoldás is.

Simán hungarocellből nem tudsz házat építeni. Kell egy faváz, ami az egésznek a felépítménye, arra rászögelsz mondjuk OSB lapokat, abból elég 1 réteg, arra ragasztod az üveggyapotot, vagy kőzetgyapotot, minélvastagabban, ez a szigetelés, és erre rakod rá a hungarocellt, vagy gipszkartont mindkét oldalára. Nem nehéz összedobni, ilyen könnyű szerkezetes ház. csövek, kábelek bent, de a falon kívül kell, hogy legyenek, nem bent a falban, ez a szerelhetőség, alakíthatóság miatt is praktikusabb. Tetőből lejtős lapos tetőt a legegyszerűbb építeni, ott is úgy kell, hogy van egy OSB lap, arra van bent ráragasztva a hungarocell álmennyezet, felfelé meg a szigetelés, (xgyapot de több réteg, aztán nem árt, ha az egész le van fedve egy nagy nejlonnal, ha esetleg a tetőnek lennének hibái, nem folyik be a víz akkor sem. A tető és a gyapot közé lehet hagyni egy légrést, mint a normál tetős házaknál a padlás, csak ez kisebb, de nem feltétlenül kell mondjuk, csak kevesebbet kell fűteni akkor. A tető lehet hullámpala, vagy műanyag pala. (A műanyag felkunkorodik egy pár év után a naptól, a hullámpala meg repedezik, vagy törik, de javítható olcsón kátránnyall, vagy bitumenes lemezzel rámelegítve. egy ilyen házat attól függ, mennyire vagy igényes, használt, vagy új anyagokat szerzel e be stb, pár száz ezer ftból ki lehet hozni... de akkor még kell bele szaniter cucc, ha ingyen akarsz vizet, kutat furatni, hidrofor, stb, meg ahoz villanyóra, hogy legyen áramod is. Olyan telket érdemes venni, ahol megvan a beton alap, és van már emésztő.

Az olcsóbb, de mégis tartósabb módszer, ahogy építettem a házam, ez is kb 70 nm, amerikai konyhás, 2 nagy szóba, fürdőszoba terasz stb. Beton alap, emésztő, villany, kút adott volt a telken (külterúleten). Bontott téglát vettem, az egész házhoz kb. 60000 ft volt, kell még pár zsák falazó habarcs, malter, csemperagasztó, térháló stb, ezeket használtan nem lehet beszerezni, de ez sem több 30000 f-nál. A vezetékek itt mehetnek a falban, vezető csőben, az összes fali vezeték, biztosító stb kb 100as volt. A falakon kívül vízlepergető festéket vittünk fel, nem a legolcsóbb, de megéri mindenképp, kb 25000 ft a 2 vödör. A tető lapos, hullámpala de nyeregtető, vastag alászigeteléssel, bontott pala 1000 ft/db vagy olcsóbb. Kell még pár gerenda, léc ami a tetőt tartja, de ez nem drága dolog. Bent a beton alapra tettem 1 réteg legolcsóbb kátránypapírt, arra legolcsóbb alátétfóliát, arra használt laminált padlót. A konyha járólapos lesz még nincs kész, majd ha lesz pénzem, kb 2000 ft 1 nm jó munőségű járólap + kell ragasztó, 1-2 zsák, 1000 körül van/zsák. A fürdöszobát is fillérekből ki lehetett hozni, vaterán vettem szinte mindent. A kertben még nincs kerítés nekem, nem nagy telek, sérült betonelemeket nagyon olcsón lehet venni, a faluban van is ilyen hely, 40000 ftból ki fog jönni az egész. Eddig telekkel, papírmunkávan, mindennel együtt kb 2 millió ft alatt vagyok, de ha csak a házat nézzük, kb. 5-800000 ftból már megvolt nagyjából.

2013. máj. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam a bontott téglára de a kőműves azt mondta: "Ki fog jönni az építésügyi hatóság és azt mondja: Hát ez a tégla honnan van? Hol a műbizonylata? Milyenek a szigetelési együtthatói? Mert mi ezt vizsgáljuk!!!

Legalábbis ezzel ilyeszget az ürge.

2013. máj. 12. 09:29
 3/3 A kérdező kommentje:
De az egészet olyan jól kitaláltad hogy mindjárt alapítok egy "Olcsó Ház ZRT-t" és felveszlek főnöknek!
2013. máj. 12. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!