Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » El akarok kezdeni tőzsdézni....

El akarok kezdeni tőzsdézni. És hogy ehhez milyen könyveket kellene elolvasnom?

Figyelt kérdés

2013. máj. 13. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2013. máj. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Scannapieco válasza:
12%
Könyvek előtt először pénzre van szükséged. A tőzsdézés a nagyhalak bulija, csak akkor tudsz vele keresni ha több (tíz)millió forinttal játszol. Persze lehet pár százezerrel is nekiállni, de ez esetben egész nap üldögélhetsz a gép előtt minimális haszonért, kevesebbet hozol össze mint egy normális munkahelyen.
2013. máj. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Aki a tőzsdében a pénz fontosságát a tudás elé helyezi, gyors halálra ítéli magát. Minden valamirevaló bróker kínál ingyenes demó számlát. Ha ott már sikeresen megy a játék pár éve, akkor lehet gondolkozni a számlanyitáson.
2013. máj. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Scannapieco válasza:
23%

Ez igaz, de elég annyit felismerni, hogy a részvények csak pár forintot ingadoznak hetente, havonta. Akinek több tíz millió forintja van részvényekben, az napi szinten több százeret keres az apró ingadozáson. Míg ha kicsiben játszol, hónapokat kell várnod minimális haszonért és könnyen elcseszheted azt is mert a jó döntéshez folyamatosan figyelni kell, lehet ha egy nappal késve reagálsz az eseményekre az már késő.

Tudás kell hozzá persze, de nem elsősorban technikai. A nagyhalak nem a japán gyertyákat meg a fibonacci számokat nézegetik egész nap, hanem ők birtokolják a piaci információkat, melyik vállalat mit csinál, melyik kormány milyen intézkedéseket hoz és ez milyen hatással lesz a piacra. Ha nincs információd akkor csak nézegetheted a gyertyákat, meg olvasgathatod a kimutatásokat és elemzéseket amik hozzád akkor kerülnek mikor a folyamatok már rég lezajlottak. Információ kell és pénz, egyébként csak időpocsékolás és őrületes idegfeszültség.

2013. máj. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Scannapieco


Jobb, ha nem írsz semmit, bölcsebb maradsz.


-A részvényeket tradeelheted futuresként, ahol kapod a tőkeáttétet, pár brókernél pedig microlottal is lehet már nyitni, amihez nem kell túlságosan nagy tőke, ergo nem kell hónapokat várni semmire.

-Hogy a nagyhalak mit csinálnak az más kérdés, de fundamentális alapon az a baj, hogy ezekkel a fundamentumokkal az árfolyam tartósan szembemehet, ha pedig daytrader vagy, a fundamentumoknak nem sok köze van a kereskedés sikerességéhez. Vannak napközben is hírek persze, de a rövid távú mozgásokat technikai alapon lehet kereskedni. Egyébként minden, a piacon fellelhető információ tükröződik az árban, ha meg te hamarabb tudsz egy vállalati beszámoló számairól,mint ahogy kijött volna,azt úgy hívják bennfentes kereskedés,ami tiltott.

-Idegfeszülség? Én nem vagyok túlságosan ideges, pedig napi szinten figyelem, kereskedem ezeket.


1 szó,mint 100, attól, hogy beírtad a keresőbe,hogy tőzsde, és kidobott 2 technikai elemzés eszköztárából való kifejezést, és mindezt beillesztetted a mondókádba, még nem lett hitelesebb.

2013. máj. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Scannapieco válasza:
11%

Jaaaj, hogy neked meg mekkora arcod van! Nem gondolod, hogy egy kicsit nagyképű tapló vagy, barátom?

Nem kell bullshittel teleírni a mondókádat, hogy a zsenialitásodat közvetítsd, mert egyszerű kifejezésekkel is ugyanarról beszélsz mint én.

A napi kereskedés brókerhitellel sztori működik én nem azt mondtam, hogy nem lehet pénzt keresni vele. Egy cimborám is egy évig csinálta ezt, hogy ne dögöljön éhen amíg nyelvvizsgázik. Tény, hogy ő egy nagyon okos ember, de neki is arra volt ez elég, hogy ne ingyen kapja a kenyeret.

Én azt mondtam, hogy kis tőkével felesleges foglalkozni vele, hasznosabb vagy ha elmész dolgozni egy normális munkahelyre. Vagy most azt akarod bekamuzni, hogy Te száz rongy tőkéből csinálsz magadnak +300-at hó végére? Aztán a 400-ból 1 milliót? Ha ez tényleg így van akkor gondolom már a Cash-flow címlapján láthatott a nagyközönség és nálad kolbászból van a kerítés.


Bennfentes kereskedés és információkiszivárogtatás tiltott? :DD Na és akkor mi van??! Te tényleg azt hiszed, hogy ahol több száz millió forintok forognak kockán ott becsületesen játszanak az emberek? Lehet, hogy tudsz tőzsdézni (vagy legalábbis bullshitet írni róla), de az is biztos, hogy naív vagy. Dolgoztál már egyáltalán valahol? Egy vállalatnál más se megy csak ipari kémkedés, korrupció és mókolás a számokkal meg a kimutatásokkal. Elképzelhetetlen magas pénzekért veszik át a menedzsereket, hogy információhoz jussanak, a hatalmas tenderpályázatok előre megírt forgatókönyv szerint bonyolódnak, a bennfentesek hónapokkal előbb tudják mi fog történni, nem amikor látszik a japán gyertyáidon.

2013. máj. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

"A tőzsdézés a nagyhalak bulija, csak akkor tudsz vele keresni ha több (tíz)millió forinttal játszol."


Ezt te írtad. Én erre mondom, hogy badarság. Nem arról van szó, hogy 100k-ból megváltjuk a világot. A játék szót pedig vagy a ki nevet a végénnél, vagy a kaparós sorsjegynél szokás használni, ez üzlet.


A barátod csinálta egy évig, és ez jó alap ahhoz, hogy hosszú sorokat írj valamiről,amit amúgy az RTL híradóból ismersz.


Bennfentes kereskedés? Nem mondom, hogy nincs, van, ez nem azt jelenti, hogy csak azzal lehet pénzt keresni.


Ez volt az utolsó hozzászólásom a témához, nem akarlak meggyőzni, minden jót!

2013. máj. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Scannapieco válasza:
10%

Igen ezt is imádom. Azt RTL híradóból értesültem igen....Ez egy örök adu ász a provokálásra és a hatalmas intellektusod bizonygatására.

Tudod ebből látszik, hogy szaktudásod ellenére gőzöd nincs az életről. Sohasem tudhatod ki ül a monitor másik oldalán, ezért nem feltétlen kell egy vita elején egyből megalázó megjegyzésekkel illetni, csakmert nem értesz vele egyet. Ha olyan intellektuális vagy, lehetne fogalmad a konfliktuskezelésről, empátiáról, szerénységről.

Én is tőzsdéztem egy rövid ideig és ez alapján írtam le a tapasztalatom. Sikerült is keresnem vele pár ezer forintot. Tény, hogy ennyire nem ástam bele magam, hogy megtanuljam ezt a remek bullshit nyelvezetet, és végül hagytam a francba az egészet mert hányingerem lett a spekulálástól.

Valóban rosszul fogalmaztam abban a mondatban, de ez nem változtat a lényegi mondanivalón, miszerint szerintem teljesen felesleges vele foglalkozni ha kevés a tőkéd. Persze lehet, hogy a kérdezőnek éppenséggel van mit a tejbe aprítania, de ez esetben kétlem, hogy a kérdést itt tenné fel.

Na neked is minden jót!

2013. máj. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Scannepciónak:

Te tényleg fordítva ülsz a lovon. Saját tapasztalatodból és minimális tudásodból adsz tanácsot. Ez nem túl etikus. Félrevezetheti a kérdezőt. És egyáltalán nem a kérdésre válaszoltál. Ráadásul csomó mindenben tévedsz. Én 3. éve "tőzsdézek". Idézőjelben, mert igazából FOREX-nek hívom. És szinte majdnem minden részvénnyel tudok kereskedni. És 200 ezer Ft-tal nyitottam számlát. Egyes brókereknél lehet 20.000 Ft-tal is. Az más kérdés hogy ekkora tőkével mennyit lehet keresni és milyen időtávon. De a kérdező nem ezt kérdezte! Viszont ekkora összeg elég ahhoz hogy 1-2 év demo kereskedés után élesben is kipróbálja magát az ember. A havi 5-10% egy reálisan elérhető hozam, és ha technikai alapon kereskedel akkor nem stresszes. De hogy a kérdésre válaszoljunk, érdemes online brokercégeknél regisztrálni, majd folyamatosan küldik az ingyenes anyagokat. Nekem is van jó pár ebook-om amiből tényleg meg lehet tanulni a pszichológiát, ami ahhoz kell hogy ne stresszeljen a kérdező (veled ellentétben). De ezt majd privibe elküldöm a kérdezőnek. Itt van pl Birger Schäfermeier pdf könyve a Sikeres trading művészete, vagy Kalló géza könyve, vagy a www.ertsapenzhez.hu anyaga a: "Mikor vásárolj, és mikor adj el a profit eléréséért? A TŐZSDEI GRAFIKONOK ELEMZÉSE"

Amúgy lehet hogy a kérdezőnek több millió felesleges tőkéje van, ezt nem tudhatjuk. Olyat is ismerek aki csak kedvtelésből tőzsdézik, hol vesz, hol elad, és nem igazán érdekli az eredmény, mert úgy is havi 15 milliot keres. Csak elmondhatja adott társaságban hogy most épp OTP-t vett és EGIS-t adott el. Szóval ne ítélkezzünk mások felett.

2013. máj. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ez az egyik legprofibb magyar kereskedő előadása. Csak szerda éjfélig látható, érdemes megnézni: [link]
2013. máj. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!