Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Belefogni a mezőgazdaságba!...

Belefogni a mezőgazdaságba! Szerinted megéri?

Figyelt kérdés

Van némi megtakarításom. Arra gondoltam, hogy felszámolom a BP-i életem, vidékre költözöm és mezőgazdasággal fogok foglalkozni.

Szerintetek (anyagilag) megérné? Mennyi kezdő tőkére lenne szükség? Mennyi földre lenne szükség ahhoz, hogy egy korrekt jövedelmet kitermeljen?


Akinek van személyes tapasztalata az leírhatná, hogy mekkora területen gazdálkodik. Milyen és mennyi munkagépe van és mennyi azok értéke. Valamint mekkora jövedelme van.


2013. máj. 14. 20:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
96%

Még annyit megemlítenék, hogy sokan nem élnek a pályázati lehetőségekkel. Ezeket is folyamatosan figyelni kell és minden szóba jöhetőre pályázni.

Én legutóbb telephelyfejlesztésre kaptam 53 millió forint visszanemtéritendő támogatást!

Azért nem mindegy! Ha homokba dugnám a fejem mint sokan akkor most nem lenne többek között szép új, modern gépszínem.


Most, hogy Te is Kérdező elkezdtél azon gondolkodni, hogy mezőgazdasággal foglalkozz amint van egy kicsit is konkrét elképzelésed azonnal azzal kell kezdeni, hogy van-e hozzá valamilyen pályázati lehetőséged!

2013. máj. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
24%

Ne fogjá bele mer nem éri meg!!!

Mink is csak szenvedünk vele! Pedig nagyon értünk hozzáé!! Van t9öbb traktorunk meg minden. Mtz meg rába is! Oszt mégse jó!

2013. máj. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%
Saját tapasztalat,én így csináltam: ismerőstöl béreltem tanyát ( 11hektár) ,tartottam 30 db kecskét,5 db juhot, 1 db tehenet,4 db borjút,2 db kocát, 21 db hízót,80 db tojótyúkot,50db gyöngyöst, 10 db anyanyulat és 1 db lovat. Minden munkát elvégeztem a lóval, 2 hektár lucernát, 1ha kukoricát, 1 ha burgonyát,tököt ,takarmányrépát vetettem. Tejet ,sajtot,tojást,húst ,zöldséget adtam el ,de nem a kereskedőknek hanem a fogyasztóknak. Egy ilyen kisgazdaság nyereséges,de nagyon sokat kell érte dolgozni.
2013. máj. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
67%

Egyrészt nem a pénzbeli tőke amiből kell,a szellemi tőke ami nagyon kell hozzá.

Vagyis szakértelem,tudás,megbízható munkaerő .

Egy kis marketing elemzéssel és bő szellemi tőkével mindegy mennyit kell belefektetni ,nyereséges lesz.

2013. júl. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ha belekezdenél akkor nagyobb fába vágnád a fejszéd mint gondolod!
2013. júl. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

akinek 211 hektárja van, az már kiskirályként élhet... persze mindig azt hallod, hogy de nehéz, de sok baj van, stb. nyilván nem mondják, hogy túl jó... kivéve ha úgy hozza a helyzet, akkor lehet villogni :)

60-70 ezer között mozog a támogatás hektáronként, ezt szorozd meg 211-el (és ki tudja, ebből mennyi a gyep, amivel semmit sem kell csinálni egyébként, akkor is megkapod, míg a termőföldet be kell vetni)

tehát már csak ezért is megéri, ha kirohad a termés, akkor is milliomos vagy :)

azt is tegyük hozzá, hogy csinál bármunkát, de nem ad számlát, vagyis feketén, nem kell adóznia, így is milliókat keres

a modernebb gépek nem fogyasztanak már annyit, mint egy mtz, de ahol 40-60 milliós gépek vannak, ott nem lesz gond az üzemanyaggal (a javítás az tényleg drága, dehát erre is le lehet írni ugyanazt, amit az előbb írtam), egyébként akármilyen sok meg nehéz munka is van, ennyi pénzért persze hogy csinálja az ember, ezért van akkora harc a földért, ezért olyan drága most

amúgy meg attól is függ, milyen életszínvonalról van szó, meg mekkora családról, akinek ennyi földje van, az már nem átlagszínvonalon él... jóval kevesebből is el lehet boldogulni, csak nem fogsz 40-60 milliós traktorokkal járni. Errefelé sok gazdának mtz-je, zetorja van, régi, pedig nekik is van elég sok földjük

2014. dec. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 szily97 válasza:
Én most 18 hektáron gazdálkodom, és az a baj hogy ahhoz hogy megélj ahhoz kell 30 hektár amit megetetsz állattal, és úgy eladod, mert jobban hoz mintha a búzát adnád el. Arra kell egy Mtz traktor minimum teljes eszközparkkal, hogy mindent tudjál termelni, plusz a kombájnozást ugyis bérbe kell csináltatnod. Az évente 30 hektára fél millio, ezen kívül évente egy hektárba belemegy még kb 120 ezer minimum, és még akkor nem számoltuk a természeti károkat, és az állattartó épületeket, elhullás stb. Vagyis ez szerencsejáték, 30 hektárból fejleszteni nem fogsz viszont ha jó a szerencséd, nem sokat romlik a traktor akkor megélsz belőle.Sok sikert.Jaa, és arra figyelj, hogy ne lopjjanak el semmit
2015. febr. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!